Cups

Extra Preliminary Round

Preliminary Round

First Qualifying Round

Tue 1 Sep
3
Penrith
2
Pickering Town*
Tue 1 Sep
3
Marske United*
0
North Shields
Tue 1 Sep
0
Daisy Hill
2
Colne*
Tue 1 Sep
1
Spalding United*
3
Barton Town
Wed 2 Sep
1
Carlton Town*
1
Loughborough University
Carlton Town win 4 - 2 on penalties.
Sat 12 Sep
1
Stocksbridge Park Steels*
3
Stalybridge Celtic*
Match on BBC
Sat 12 Sep
P
Whitley Bay
P
Dunston*
Due to COVID - Whitley Bay Walkover win
Sat 12 Sep
0
Kendal Town*
5
Bishop Auckland
Sat 12 Sep
1
Knaresborough Town
3
Workington*
Sat 12 Sep
3
Frickley Athletic*
1
Newcastle Benfield
Sat 12 Sep
2
Hebburn Town
2
Pontefract Collieries*
Pontefract Collieries win 3 - 5 on penalties.
Sat 12 Sep
1
Guisborough Town
2
Tadcaster Albion*
Sat 12 Sep
2
Consett
2
Ossett United*
Consett win 5 - 4 on penalties.
Sat 12 Sep
0
Glossop North End*
3
City of Liverpool FC*
Sat 12 Sep
4
Ramsbottom United*
1
Irlam
Sat 12 Sep
2
Ashton United*
0
Squires Gate
Sat 12 Sep
1
Wythenshawe Amatuers
4
Trafford*
Sat 12 Sep
2
Runcorn Linnets*
0
Albion Sports
Sat 12 Sep
3
Mossley*
0
St Helens Town
Sat 12 Sep
0
Colne*
2
Prescot Cables*
Sat 12 Sep
1
Runcorn Town
1
Brighouse Town*
Runcorn Town win 5 - 4 on penalties.
Sat 12 Sep
1
Warrington Rylands
0
Clitheroe*
Sat 12 Sep
2
Marine*
1
Barnoldswick Town
Sat 12 Sep
2
Widnes*
3
Longridge Town
Sat 12 Sep
0
Sutton Coldfield Town*
1
Belper Town*
Sat 12 Sep
0
Kidsgrove Athletic*
1
Chasetown*
Sat 12 Sep
2
Leek Town*
1
Sporting Khalsa
Sat 12 Sep
0
Market Drayton Town*
1
Tividale
Sat 12 Sep
1
Newcastle Town*
2
Halesowen Town
Sat 12 Sep
0
Cleethorpes Town*
1
AFC Mansfield
Sat 12 Sep
1
Ansley Nomads
2
Worksop Town*
Sat 12 Sep
0
Holbeach United
4
Sheffield FC*
Sat 12 Sep
P
West Bridgford
P
Lincoln United*
Due to COVID - West Bridgford Walkover Win
Sat 12 Sep
3
Ilkeston Town*
0
Shepshed Dynamo
Sat 12 Sep
0
Lutterworth Town
6
Loughborough Dynamo*
Sat 12 Sep
4
Stamford*
0
Diss Town
Sat 12 Sep
4
Haverhill Rovers
3
Wisbech Town*
Sat 12 Sep
0
Crook Town
2
Marske United*
Sat 12 Sep
0
OJM Black Country
1
Matlock Town*
Tie to be Played at Matlock Town
Sat 12 Sep
L
GNG Oadby Town
W
Carlton Town*
Due to COVID - Carlton Town walkover win
Tue 22 Sep
Sunderland RCA
Prescot Cables*
Tue 22 Sep
Lancaster City*
Runcorn Town
Tue 22 Sep
Warrington Town*
South Shields*
Tue 22 Sep
Marske United*
Trafford*
Tue 22 Sep
Mossley*
Ramsbottom United*
Tue 22 Sep
West Allotment Celtic
Hyde United*
Tue 22 Sep
Whitley Bay
Witton Albion*
Tue 22 Sep
Radcliffe FC*
Workington*
Tue 22 Sep
Scarborough Athletic*
Ashton United*
BEHIND CLOSED DOORS
Tue 22 Sep
P
Atherton Collieries*
P
Bamber Bridge*
Due to COVID
Tue 22 Sep
Frickley Athletic*
Marine*
Tue 22 Sep
Whitby Town*
Warrington Rylands
BEHIND CLOSED DOORS
Tue 22 Sep
City of Liverpool FC*
Morpeth Town*
Tue 22 Sep
Stalybridge Celtic*
Bishop Auckland
Tue 22 Sep
FC United of Manchester*
Pontefract Collieries*
Tue 22 Sep
Tadcaster Albion*
Litherland REMYCA
Tue 22 Sep
Quorn
Matlock Town*
Tue 22 Sep
Leek Town*
Mickleover FC*
Tue 22 Sep
Grantham Town*
Rushall Olympic
Tue 22 Sep
Nuneaton Borough
Loughborough Dynamo*
Tue 22 Sep
Westfields
Worksop Town*
Tue 22 Sep
Coventry Sphinx
Ilkeston Town*
Tue 22 Sep
Banbury United
Carlton Town*
Tue 22 Sep
Chasetown*
Basford United*
Tue 22 Sep
Tividale
Nantwich Town*
Tue 22 Sep
AFC Mansfield
Gainsborough Trinity*
Tue 22 Sep
Coalville Town
Sheffield FC*
Tue 22 Sep
Buxton*
Belper Town*
Tue 22 Sep
Stamford*
AFC Sudbury
Tue 22 Sep
West Auckland
Runcorn Linnets*
Wed 23 Sep
Worcester City
Stafford Rangers*

*The Pitching In Northern Premier League teams

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe