Cups

Preseason Friendlies

Lincolnshire Senior Cup - Preliminary Round

Lincolnshire Senior Cup - First Round

Lancashire County FA Challenge Trophy - 2019/20 Final

Pitching In Super Cup

Friendly

Sat 26 Jun
AVRO
Radcliffe*
Sat 26 Jun
St Helens Town
Runcorn Linnets*
Tue 29 Jun
Turton
Ashton United*
Tue 29 Jun
Irlam
Radcliffe*
Wed 30 Jun
Whitby Town*
Whitby Fishermen's Society
Whitby Community Cup Semi Final
Wed 30 Jun
Eccleshill United
Yorkshire Amateur*
Fri 2 Jul
Caernarfon Town (Wales)
Radcliffe*
Home Supporters only - ALL TICKET
Fri 2 Jul
Goole
Belper Town*
Sat 3 Jul
Blackstones
Stamford*
Sat 3 Jul
AFC Mansfield
Sheffield FC*
Sat 3 Jul
FC United of Manchester*
Bury AFC
Sat 3 Jul
Cleethorpes Town*
Irlam
Sat 3 Jul
Cheadle Town
1874 Northwich*
Sat 3 Jul
Shildon
Morpeth Town*
Sat 3 Jul
Wisbech Town*
Holbeach United
Sat 3 Jul
Nuneaton Borough
Halesowen Town*
Sat 3 Jul
Litherland REMYCA
Runcorn Linnets*
Sat 3 Jul
Albion Sports
Yorkshire Amateur*
Sat 3 Jul
Kempston Rovers
Cambridge City*
Sat 3 Jul
Bugbrooke St Michaels
Corby Town*
Sat 3 Jul
Stockton Town*
Whitley Bay
Sat 3 Jul
Whitby Town*
Fishburn Park
Whitby Community Cup Final
Tue 6 Jul
1874 Northwich*
AFC Telford United
Tue 6 Jul
Chadderton
Mossley*
Tue 6 Jul
Coventry Copsewood
Bedworth United*
Tue 6 Jul
Eynesbury
Cambridge City*
Tue 6 Jul
Warrington Rylands*
FC United of Manchester*
Tue 6 Jul
Shildon
Whickham
Tue 6 Jul
1
Hebburn Town*
4
Gateshead
Tue 6 Jul
Harrowby United
Stamford*
Tue 6 Jul
Nantwich Town*
Gresford
Tue 6 Jul
Daisy Hill
Radcliffe*
Tue 6 Jul
New Mills
Trafford*
Tue 6 Jul
Garforth Town
Scarborough Athletic*
at Tadcaster Albion
Thu 8 Jul
Airbus UK Broughton (Wales)
1874 Northwich*
Home Supporters only - ALL TICKET
Thu 8 Jul
Darlington Town
Shildon
Thu 8 Jul
Emley AFC
Liversedge*
Thu 8 Jul
AFC Liverpool
Prescot Cables*
Fri 9 Jul
Hyde United*
Huddersfield Town U23
Fri 9 Jul
Lakenheath
Soham Town Rangers*
Fri 9 Jul
Ossett United*
Goole
Sat 10 Jul
P
Marske United*
P
Blyth Spartans
Sat 10 Jul
Brigg Town
Belper Town*
Sat 10 Jul
Bolehall Swifts
Coleshill Town*
Sat 10 Jul
Radcliffe*
Fleetwood Town
Sat 10 Jul
Stockton Town*
Guisborough Town
Sat 10 Jul
Trafford*
Curzon Ashton
Sat 10 Jul
Golcar United
Mossley*
Sat 10 Jul
Tamworth
Bedworth United*
Sat 10 Jul
Shildon
Bishop Auckland
Sat 10 Jul
Ashton United*
Oldham Athletic
Sat 10 Jul
Wisbech Town*
Peterborough Sports
Sat 10 Jul
Padiham
Ramsbottom United*
Sat 10 Jul
Boldmere St Michaels
Halesowen Town*
Sat 10 Jul
Runcorn Linnets*
Euxton Villa
Sat 10 Jul
Yorkshire Amateur*
Athersley Recreation
Sat 10 Jul
4
Basford United*
1
Carlton Town*
Sat 10 Jul
Barnoldswick Town
Bootle*
Sat 10 Jul
AFC Rushden & Diamonds
Cambridge City*
Sat 10 Jul
Corby Town*
Melton Town
Sat 10 Jul
2
Hebburn Town*
1
Corinthian
Sat 10 Jul
Bridlington Town*
Garforth Town
Sat 10 Jul
Prescot Cables*
Accrington Stanley
Sat 10 Jul
Newcastle Town*
Port Vale
Sat 10 Jul
Birtstall United
Shepshed Dynamo*
Sat 10 Jul
Garswood United
Warrington Rylands*
Sat 10 Jul
Warrington Rylands*
AFC Fylde
Sat 10 Jul
Bacup Borough
FC United of Manchester*
Sat 10 Jul
Vauxhall Motors
Marine*
Sat 10 Jul
Matlock Town*
Boston United
Sun 11 Jul
Nantwich Town*
Crewe Alexandra
Tue 13 Jul
Basford United*
Long Eaton United
Tue 13 Jul
Cheadle Heath Nomads
1874 Northwich*
Tue 13 Jul
Bedworth United*
Lichfield City
Tue 13 Jul
Runcorn Linnets*
Southport
Tue 13 Jul
Yorkshire Amateur*
Harrogate Railway Ath.
Tue 13 Jul
Abbey Hey
Hyde United*
Tue 13 Jul
Sheffield FC*
Brighouse Town*
Tue 13 Jul
C
Heather St Johns
C
Coleshill Town*
Tue 13 Jul
Sunderland West End
Shildon
Tue 13 Jul
1
Dunkirk Town
5
Carlton Town*
Tue 13 Jul
Soham Town Rangers*
Peterborough United XI
Tue 13 Jul
St Ives Town
Wisbech Town*
Tue 13 Jul
Silsden
Ramsbottom United*
Tue 13 Jul
Brackley Town
Corby Town*
Newlands Shield
Tue 13 Jul
1
Hebburn Town*
3
Whitby Town*
Tue 13 Jul
Stamford*
AFC Rushden & Diamonds
Tue 13 Jul
Scarborough Athletic*
Bridlington Town*
Dave Holland Memorial Trophy
Tue 13 Jul
Nantwich Town*
Stafford Rangers*
Tue 13 Jul
Winsford United
Prescot Cables*
Tue 13 Jul
Athersley Recreation
Ossett United*
Tue 13 Jul
Eccleshall
Newcastle Town*
Tue 13 Jul
South Liverpool
Marine*
Tue 13 Jul
Matlock Town*
Derby County U23s
Wed 14 Jul
Brigg Town
Cleethorpes Town*
Wed 14 Jul
Quorn
Shepshed Dynamo*
Wed 14 Jul
Guisborough Town
Marske United*
John Butterfield Memorial Trophy
Wed 14 Jul
Ashton United*
Crewe Alexandra
Wed 14 Jul
Stockton Town*
Billingham Synthonia
Wed 14 Jul
0
Witton Albion*
6
Crewe Alexandra
Wed 14 Jul
Enfield
Histon*
at Ware FC
Thu 15 Jul
Yorkshire Amateur*
Guiseley
Thu 15 Jul
Hanley Town
Ramsbottom United*
Fri 16 Jul
Corby Town*
Basford United*
Fri 16 Jul
Colne*
Hyde United*
Fri 16 Jul
Hemsworth MW
Belper Town*
Fri 16 Jul
Matlock Town*
Mansfield Town
Fri 16 Jul
Nantwich Town*
Wolverhampton Wanderers U23
Fri 16 Jul
Lower Breck
Prescot Cables*
Sat 17 Jul
Irlam
Marine*
Sat 17 Jul
Stamford*
Northampton Town
Sat 17 Jul
St Helens Town
Warrington Town*
Sat 17 Jul
Cleethorpes Town*
Grimsby Town
Sat 17 Jul
Dundela (N.Ireland)
Liversedge*
Sat 17 Jul
Penistone Church
Sheffield FC*
Sat 17 Jul
Marske United*
West Auckland Town
Sat 17 Jul
FC United of Manchester*
Bolton Wanderers
Sat 17 Jul
Radcliffe*
Widnes*
Sat 17 Jul
South Shields*
Stockton Town*
Sat 17 Jul
Ashton Athletic
1874 Northwich*
Sat 17 Jul
West Didsbury and Chorlton
Trafford*
Sat 17 Jul
AVRO
Mossley*
Sat 17 Jul
Bedworth United*
Shifnal Town
Sat 17 Jul
Crook Town
Shildon
Sat 17 Jul
Wisbech Town*
Godmanchester Rovers
Sat 17 Jul
Daisy Hill
Ramsbottom United*
Sat 17 Jul
Stourport Swifts
Halesowen Town*
Sat 17 Jul
Runcorn Linnets*
Pilkington
Sat 17 Jul
1
Radford
1
Carlton Town*
Sat 17 Jul
Prestwich Heys
Bootle*
Sat 17 Jul
0
Hebburn Town*
2
Carlisle United
Sat 17 Jul
Scarborough Athletic*
Pontefract Collieries*
Sat 17 Jul
Bridlington Town*
North Shields
Sat 17 Jul
Newcastle Town*
Congleton Town
Sat 17 Jul
Shepshed Dynamo*
Nuneaton Borough
Sat 17 Jul
Warrington Rylands*
Coventry City U23s
Sat 17 Jul
Dunston*
Morpeth Town*
Sat 17 Jul
Stamford*
Anstey Nomads
Tue 20 Jul
West Wratting
Histon*
Tue 20 Jul
Coleshill Town*
Hinckley
Tue 20 Jul
AFC Darwen
FC United of Manchester*
Tue 20 Jul
Basford United*
Nottingham Forest
Tue 20 Jul
Alsager Town
1874 Northwich*
Tue 20 Jul
Thackley
Yorkshire Amateur*
Tue 20 Jul
Hyde United*
Fleetwood Town
Tue 20 Jul
Mildenhall Town
Cambridge City*
Tue 20 Jul
Morpeth Town*
Stockton Town*
Tue 20 Jul
Sheffield FC*
Matlock Town*
Tue 20 Jul
Thornaby
Marske United*
Tue 20 Jul
Horden CW
Shildon
Tue 20 Jul
1
Bootle*
1
Witton Albion*
Tue 20 Jul
1
Leicester Road
1
Shepshed Dynamo*
Tue 20 Jul
Wythenshawe Town
Warrington Rylands*
Tue 20 Jul
South Shields*
Consett
Tue 20 Jul
Godmanchester Rovers
Soham Town Rangers*
Tue 20 Jul
Prescot Cables*
Radcliffe*
Tue 20 Jul
Irlam
Ramsbottom United*
Tue 20 Jul
Trafford*
Salford City XI
Tue 20 Jul
Pickering Town*
Scarborough Athletic*
Tue 20 Jul
Sandbach United
Nantwich Town*
Tue 20 Jul
Hall Road Rangers
Bridlington Town*
Tue 20 Jul
Ossett United*
Sheffield Wednesday XI
Tue 20 Jul
Rocester
Newcastle Town*
Tue 20 Jul
Flint Town
Marine*
Tue 20 Jul
Buxton*
Macclesfield FC
Tue 20 Jul
Stamford*
Anstey Nomads
Wed 21 Jul
South Normanton Athletic
Belper Town*
Wed 21 Jul
AVRO
1874 Northwich*
Wed 21 Jul
Ashton United*
Stockport County
Wed 21 Jul
Winterton Rangers
Cleethorpes Town*
Wed 21 Jul
Corby Town*
Barwell
Wed 21 Jul
Crook Town
South Shields*
Wed 21 Jul
4
Staveley MW
0
Carlton Town*
Wed 21 Jul
Matlock Town*
Chesterfield
Thu 22 Jul
Bootle*
Morecambe U23
Thu 22 Jul
AFC Liverpool
Warrington Rylands*
Thu 22 Jul
Prestwich Heys
Ramsbottom United*
Fri 23 Jul
Stockton Town*
Whitby Town*
Fri 23 Jul
Mildenhall Town
Histon*
Sat 24 Jul
Redcar Athletic
Marske United*
Mo Mowlam Mem. Trophy - SF
Sat 24 Jul
Cleethorpes Town*
Grantham Town*
Sat 24 Jul
Belper Town*
Coalville Town
Sat 24 Jul
Handsworth
Ossett United*
Sat 24 Jul
Newcastle Town*
Matlock Town*
Sat 24 Jul
Whitton United
Soham Town Rangers*
Sat 24 Jul
FC United of Manchester*
Enfield
Sat 24 Jul
Boldmere St Michaels
Coleshill Town*
Sat 24 Jul
Radcliffe*
Chester
Sat 24 Jul
Basford United*
Leek Town*
Sat 24 Jul
Runcorn Town
1874 Northwich*
NWCFL Super Cup
Sat 24 Jul
Chadderton
Trafford*
Sat 24 Jul
Ramsbottom United*
Bury AFC
Sat 24 Jul
Cheadle Heath Nomads
Mossley*
Sat 24 Jul
3
Hebburn Town*
1
West Auckland Town
Northern League Super Cup
Sat 24 Jul
Rugby Town
Bedworth United*
Sat 24 Jul
Sunderland RCA
Shildon
Sat 24 Jul
Ashton United*
Altrincham
Sat 24 Jul
Wisbech Town*
Thetford Town
Sat 24 Jul
Evesham United
Halesowen Town*
Sat 24 Jul
Burscough
Runcorn Linnets*
Sat 24 Jul
Knaresborough Town
Yorkshire Amateur*
Sat 24 Jul
3
Carlton Town*
0
Merthyr Town
Sat 24 Jul
Bootle*
Lower Breck
Sat 24 Jul
Hyde United*
Bradford Park Avenue
Sat 24 Jul
Cambridge City*
Leiston
Sat 24 Jul
Corby Town*
Kettering Town
Newlands Shield
Sat 24 Jul
Nantwich Town*
Whitchurch Alport
Sat 24 Jul
Bridlington Town*
Beverley Town
Sat 24 Jul
Prescot Cables*
Beaconsfield
Sat 24 Jul
4
Witton Albion*
1
Northwich Victoria
Vijay Anthwal Memorial Trophy
Sat 24 Jul
Shepshed Dynamo*
Sheffield
Sat 24 Jul
Pilkington
Warrington Rylands*
Sat 24 Jul
Cammell Laird 1907
Marine*
Sat 24 Jul
Colne*
Barnoldswick Town
Sat 24 Jul
Dunston*
Sunderland RCW
Sat 24 Jul
Blyth Spartans
South Shields*
Sat 24 Jul
Hednesford Town
Buxton*
Sat 24 Jul
Market Drayton Town*
Hanley Town
Sat 24 Jul
Warrington Town*
Tranmere Rovers
Sun 25 Jul
Marske United*
Guisborough Town
Mo Mowlam Mem. Cup - Final at Redcar Athletic
Tue 27 Jul
Irlam
Ashton United*
Tue 27 Jul
Barnton
1874 Northwich*
Tue 27 Jul
Coventry City
Bedworth United*
Tue 27 Jul
Yorkshire Amateur*
Garforth Town
Tue 27 Jul
Glossop North End*
Hyde United*
Tue 27 Jul
Peterborough Sports
Cambridge City*
Tue 27 Jul
Shepshed Dynamo*
Melton Town
Tue 27 Jul
Shrewsbury Up and Comers
Market Drayton Town*
Tue 27 Jul
Billingham Synthonia
Shildon
Tue 27 Jul
Stamford*
Holbeach United
Tue 27 Jul
Clipstone
Matlock Town*
Marcus Beddoe Trophy
Tue 27 Jul
Warrington Town*
Accrington Stanley
Tue 27 Jul
Nantwich Town*
Altrincham
Tue 27 Jul
Macclesfield FC
FC United of Manchester*
Tue 27 Jul
Trafford*
Chester
Tue 27 Jul
Deeping Rangers
Wisbech Town*
Tue 27 Jul
Tamworth
Halesowen Town*
Tue 27 Jul
Skelmersdale United
Prescot Cables*
Tue 27 Jul
Histon*
Biggleswade Town
Tue 27 Jul
Southport
Marine*
Tue 27 Jul
Buxton*
433 Academy
Tue 27 Jul
Scarborough Athletic*
Tadcaster Albion*
Wed 28 Jul
Basford United*
Mansfield Town
Wed 28 Jul
1
Hebburn Town*
1
Sunderland U-23
Wed 28 Jul
Dunston*
Middlesbrough
Wed 28 Jul
West Allotment Celtic
South Shields*
Thu 29 Jul
Belper Town*
Boston United
Fri 30 Jul
Hyde United*
Grimsby Town
Fri 30 Jul
Handsworth
Sheffield FC*
Fri 30 Jul
Buxton*
Barnsley XI
Sat 31 Jul
Tadcaster Albion*
Ashton United*
Sat 31 Jul
Peterborough Sports
Stamford*
Sat 31 Jul
Cardiff Met (Wales)
Prescot Cables*
Admission rules subject to Wales FA Restrictions
Sat 31 Jul
Staveley MW
Sheffield FC*
Sat 31 Jul
Banbury United
FC United of Manchester*
Sat 31 Jul
Liversedge*
Belper Town*
Sat 31 Jul
Soham Town Rangers*
Hullbridge Sports
Sat 31 Jul
Basford United*
Newark Flowserve
Sat 31 Jul
South Shields*
Marske United*
Sat 31 Jul
Bala Town (Wales)
Ramsbottom United*
Admission rules subject to Wales FA Restrictions
Sat 31 Jul
Mossley*
Pontefract Collieries*
Sat 31 Jul
Coventry Sphinx
Bedworth United*
Sat 31 Jul
1
Carlton Town*
0
Shildon
Sat 31 Jul
Wisbech Town*
Dereham Town
Sat 31 Jul
Clitheroe*
Radcliffe*
Sat 31 Jul
Halesowen Town*
Kidderminster Harriers
Sat 31 Jul
2
Runcorn Linnets*
0
Witton Albion*
Sat 31 Jul
Bootle*
Warrington Town*
Sat 31 Jul
Maldon and Tiptree
Cambridge City*
Sat 31 Jul
2
Hebburn Town*
1
Blyth Spartans
Sat 31 Jul
Scarborough Athletic*
Cleethorpes Town*
Sat 31 Jul
Nantwich Town*
Leek Town*
Sat 31 Jul
Bridlington Town*
Hull City Academy
Sat 31 Jul
Ossett United*
Grantham Town*
Sat 31 Jul
Newcastle Town*
Hereford
Sat 31 Jul
Peterborough Northern Star
Histon*
Sat 31 Jul
Shepshed Dynamo*
Walsall Wood
Sat 31 Jul
Stalybridge Celtic*
Marine*
Sat 31 Jul
Colne*
Farsley Celtic
Sat 31 Jul
Warrington Rylands*
AFC Fylde
Tue 3 Aug
Liversedge*
Ramsbottom United*
Tue 3 Aug
Mossley*
Salford City
Tue 3 Aug
Bootle*
Accrington Stanley U23's
Tue 3 Aug
Hyde United*
Curzon Ashton
Tue 3 Aug
Ossett United*
York City
Tue 3 Aug
Bromsgrove Sporting
Coleshill Town*
Tue 3 Aug
Fulwood Amatuers
FC United of Manchester*
Tue 3 Aug
Whitby Town*
Shildon
Tue 3 Aug
Warrington Town*
Southport
Tue 3 Aug
Belper Town*
Burton Albion
Tue 3 Aug
St Ives Town
Soham Town Rangers*
Tue 3 Aug
Trafford*
Ashton United*
Tue 3 Aug
Stourbridge
Halesowen Town*
Tue 3 Aug
Lincoln United*
Stamford*
Tue 3 Aug
1
Witton Albion*
2
Marine*
Tue 3 Aug
Marske United*
Morpeth Town*
Tue 3 Aug
Buxton*
Mansfield Town XI
Wed 4 Aug
Corby Town*
Brackley Town
Newlands Shield
Thu 5 Aug
Market Drayton Town*
Newcastle Town*
Fri 6 Aug
Soham Town Rangers*
Stowmarket Town
Fri 6 Aug
Bradford Park Avenue
Scarborough Athletic*
Sat 7 Aug
Nantwich Town*
Chester
Sat 7 Aug
Newcastle Blue Star
Dunston*
Sat 7 Aug
2
Witton Albion*
1
Prescot Cables*
Sat 7 Aug
Belper Town*
Mickleover FC
Sat 7 Aug
Sheffield FC*
Coleshill Town*
Sat 7 Aug
Ramsbottom United*
Radcliffe*
Sat 7 Aug
Nuneaton Borough
Basford United*
Sat 7 Aug
Liversedge*
Atherton Collieries*
Sat 7 Aug
Mossley*
Stalybridge Celtic*
Sat 7 Aug
Westfields
Bedworth United*
Sat 7 Aug
Bootle*
Ashton United*
Sat 7 Aug
Biggleswade
Wisbech Town*
at Bedford Town
Sat 7 Aug
Halesowen Town*
Stourbridge
Sat 7 Aug
1
Carlton Town*
2
Frickley Athletic*
Sat 7 Aug
Farsley Celtic
Hyde United*
Sat 7 Aug
Biggleswade Town
Cambridge City*
Sat 7 Aug
C
Morpeth Town*
C
Hebburn Town*
Sat 7 Aug
Bridlington Town*
Grantham Town*
Sat 7 Aug
Ossett United*
Matlock Town*
Sat 7 Aug
Dereham Town
Histon*
Sat 7 Aug
Shepshed Dynamo*
Runcorn Linnets*
Sat 7 Aug
South Shields*
Gateshead
Sat 7 Aug
Buxton*
Leek Town*
Sat 7 Aug
Colne*
Lancaster City*
Sat 7 Aug
Warrington Town*
Chorley
Sat 7 Aug
FC United of Manchester*
Clapton Community FC
Tue 10 Aug
Trafford*
Altrincham
Sat 10 Jul
Cleethorpes Town*
Stamford*
Tue 13 Jul
Lincoln United*
Boston United
Wed 21 Jul
Gainsborough Trinity*
Lincoln United*
Mon 2 Aug
6
Lancaster City*
1
Prestwich Heys
Sat 7 Aug
3
Hornchurch
2
Warrington Rylands*
Wed 10 Nov
Tipton Town
Halesowen Town*

*The Pitching In Northern Premier League teams

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe