Cups

Extra Preliminary Round

Preliminary Round

Preliminary Round Replay

First Qualifying Round

First Qualifying Round Replay

Second Qualifying Round

Second Qualifying Round Replay

Third Qualifying Round

Third Qualifying Round Replay

Fourth Qualifying Round

Fourth Qualifying Round Replay

First Round

Second Round

Sat 7 Aug
1
Shildon A.F.C.*
0
Garforth Town
Sat 7 Aug
3
Glossop North End*
0
Widnes*
Sat 7 Aug
4
Sporting Khalsa*
3
Coventry Sphinx
Sat 7 Aug
0
GNG Oadby Town
2
Stamford*
Sat 7 Aug
4
Cleethorpes Town*
0
Melton Town
Sat 7 Aug
3
Corby Town*
1
Woodbridge Town
Fri 20 Aug
2
AFC Liverpool
3
Bootle*
Sat 21 Aug
7
Marske United*
0
Pickering Town*
Sat 21 Aug
0
Goole AFC
1
Pontefract Collieries*
Sat 21 Aug
1
Stockton Town*
0
Ossett United*
Sat 21 Aug
1
Newcastle Benfield
2
Dunston*
Sat 21 Aug
5
Liversedge*
0
Knaresborough Town
Sat 21 Aug
2
Shildon A.F.C.*
1
Brighouse Town*
Sat 21 Aug
2
Consett Town
3
Bridlington Town*
Sat 21 Aug
0
Frickley Athletic*
3
Sunderland RCA
Sat 21 Aug
1
Tadcaster Albion*
2
Newton Aycliffe
Sat 21 Aug
0
Yorkshire Amateur*
7
Hebburn Town*
Sat 21 Aug
1
AVRO
1
Runcorn Linnets*
Sat 21 Aug
3
Prescot Cables*
2
Campion
Sat 21 Aug
0
Glossop North End*
1
Kendal Town*
Sat 21 Aug
2
Lower Breck
2
Mossley*
Sat 21 Aug
2
City of Liverpool FC*
0
Emley AFC
Sat 21 Aug
1
Workington*
1
Marine*
Sat 21 Aug
5
Barnoldswick Town
4
Ramsbottom United*
Sat 21 Aug
0
Prestwich Heys
3
Warrington Rylands*
Sat 21 Aug
2
Trafford*
2
Colne*
Sat 21 Aug
3
Halesowen Town*
0
Sutton Coldfield Town*
Sat 21 Aug
0
Gresley Rovers
2
Leek Town*
Sat 21 Aug
2
Bedworth United*
1
Kidsgrove Athletic*
Sat 21 Aug
7
Chasetown*
0
Uttoxeter Town
Sat 21 Aug
3
Sporting Khalsa*
2
Market Drayton Town*
Sat 21 Aug
1
Highgate United
4
Coleshill Town*
Sat 21 Aug
3
Belper Town*
1
Whitchurch Alport
Sat 21 Aug
0
Newcastle Town*
1
Leicester Road
Sat 21 Aug
1
Maltby Main
1
Carlton Town*
Sat 21 Aug
3
Cleethorpes Town*
1
Loughborough Dynamo*
Sat 21 Aug
1
Quorn AFC
2
Ilkeston Town*
Sat 21 Aug
5
Handsworth FC
2
Stocksbridge Park Steels*
Sat 21 Aug
4
Worksop Town*
4
Eastwood Community
Sat 21 Aug
1
Sheffield FC*
2
Sherwood Colliery
Sat 21 Aug
0
Lincoln United*
3
Stamford*
Sat 21 Aug
4
Long Eaton United
0
Shepshed Dynamo*
Sat 21 Aug
1
Yaxley*
1
Mildenhall Town
Sat 21 Aug
2
Wisbech Town*
0
Whitton United
Sat 21 Aug
4
Newport Pagnell Town
1
Histon*
Sat 21 Aug
0
Brantham Athletic
3
Spalding United*
Sat 21 Aug
3
Corby Town*
3
Soham Town Rangers*
Sat 21 Aug
1
Daventry Town*
5
Cambridge City*
Sat 21 Aug
L
Wythenshawe Town
W
1874 Northwich*
Sun 22 Aug
1
Northwich Victoria
2
Clitheroe*
Tue 24 Aug
4
Runcorn Linnets*
1
AVRO
Tue 24 Aug
2
Mossley*
0
Lower Breck
Tue 24 Aug
2
Colne*
1
Trafford*
Tue 24 Aug
1
Carlton Town*
0
Maltby Main
Tue 24 Aug
2
Soham Town Rangers*
4
Corby Town*
Tue 24 Aug
1
Mildenhall Town
0
Yaxley*
Tue 24 Aug
2
Marine*
1
Workington*
Wed 25 Aug
2
Eastwood Community
5
Worksop Town*
Sat 4 Sep
0
Ashton United*
1
Hebburn Town*
Sat 4 Sep
2
West Allotment Celtic
7
Bamber Bridge*
Sat 4 Sep
2
Bootle*
2
FC United of Manchester*
Sat 4 Sep
2
Radcliffe*
0
Skelmersdale United
Sat 4 Sep
2
Runcorn Linnets*
0
Liversedge*
Sat 4 Sep
0
Barnoldswick Town
3
Pontefract Collieries*
Sat 4 Sep
6
Marske United*
0
Seaham Red Star
Sat 4 Sep
2
Sunderland RCA
4
Stockton Town*
Sat 4 Sep
1
Mossley*
0
Newton Aycliffe
Sat 4 Sep
1
City of Liverpool FC*
0
Clitheroe*
Sat 4 Sep
0
Kendal Town*
1
Warrington Town*
Sat 4 Sep
0
Stalybridge Celtic*
1
Colne*
Sat 4 Sep
2
Charnock Richard
3
Prescot Cables*
Sat 4 Sep
1
Dunston*
2
Marine*
Sat 4 Sep
6
Morpeth Town*
1
Hyde United*
Sat 4 Sep
2
Sherwood Colliery
2
Buxton*
Sat 4 Sep
2
Stamford*
0
Redditch United
Sat 4 Sep
3
Worksop Town*
0
Newport Pagnell Town
Sat 4 Sep
1
Basford United*
0
Stourbridge
Sat 4 Sep
2
Rushall Olympic
2
Stafford Rangers*
Sat 4 Sep
0
Leek Town*
2
Mickleover*
at Buxton FC
Sat 4 Sep
2
Halesowen Town*
1
Ilkeston Town*
Sat 4 Sep
2
Nantwich Town*
0
Grantham Town*
Sat 4 Sep
2
Sporting Khalsa*
1
Gainsborough Trinity*
Sat 4 Sep
1
Carlton Town*
3
Stratford Town
Sat 4 Sep
0
Matlock Town*
3
Belper Town*
Sat 4 Sep
4
Bedworth United*
1
Winterton Rangers
Sat 4 Sep
2
Chasetown*
1
Barwell
Sat 4 Sep
1
Hednesford Town
1
Cleethorpes Town*
Sat 4 Sep
2
Long Eaton United
1
Coleshill Town*
Sat 4 Sep
0
Tividale
1
Spalding United*
Sat 4 Sep
1
Cambridge City*
3
East Thurrock United
Sat 4 Sep
1
Corby Town*
0
Hendon
Sat 4 Sep
1
Lancaster City*
0
1874 Northwich*
Sat 4 Sep
0
Warrington Rylands*
4
Whitby Town*
Sat 4 Sep
1
Atherton Collieries*
1
Bridlington Town*
Sat 4 Sep
0
Scarborough Athletic*
2
Witton Albion*
Sat 4 Sep
1
Shildon A.F.C.*
3
South Shields*
Sun 5 Sep
1
Baldock Town
0
Wisbech Town*
Tue 7 Sep
3
FC United of Manchester*
2
Bootle*
Tue 7 Sep
1
Bridlington Town*
3
Atherton Collieries*
Tue 7 Sep
5
Buxton*
1
Sherwood Colliery
Tue 7 Sep
0
Stafford Rangers*
2
Rushall Olympic
Tue 7 Sep
2
Cleethorpes Town*
1
Hednesford Town
Sat 18 Sep
3
York City
0
Hebburn Town*
Sat 18 Sep
3
Marine*
0
Warrington Town*
Sat 18 Sep
3
Atherton Collieries*
1
Witton Albion*
Sat 18 Sep
2
Squires Gate
3
Pontefract Collieries*
Sat 18 Sep
1
Blyth Spartans
1
FC United of Manchester*
Sat 18 Sep
0
Colne*
1
Guiseley
Sat 18 Sep
4
Curzon Ashton
0
Stockton Town*
Sat 18 Sep
3
City of Liverpool FC*
0
Farsley Celtic
Sat 18 Sep
4
Morpeth Town*
1
Lancaster City*
Sat 18 Sep
1
Mossley*
2
Radcliffe*
Sat 18 Sep
0
Prescot Cables*
3
Whitby Town*
Sat 18 Sep
3
Runcorn Linnets*
1
Bamber Bridge*
Sat 18 Sep
3
Marske United*
0
South Shields*
Sat 18 Sep
0
Belper Town*
5
Tamworth
Sat 18 Sep
6
Bromsgrove Sporting
0
Worksop Town*
Sat 18 Sep
1
Sporting Khalsa*
3
Kidderminster Harriers
Sat 18 Sep
4
Buxton*
0
Rushall Olympic
Sat 18 Sep
6
Boston United
0
Corby Town*
Sat 18 Sep
1
Nantwich Town*
2
Banbury United
Sat 18 Sep
1
AFC Telford United
2
Stamford*
Sat 18 Sep
1
Spalding United*
1
Kettering Town
Sat 18 Sep
2
Hanley Town
1
Chasetown*
Sat 18 Sep
1
Bedworth United*
3
Long Eaton United
Sat 18 Sep
1
Halesowen Town*
3
Handsworth FC
Sat 18 Sep
1
Cleethorpes Town*
0
Alfreton Town
Sat 18 Sep
1
Mickleover*
3
Basford United*
Tue 21 Sep
0
FC United of Manchester*
2
Blyth Spartans
Tue 21 Sep
2
Kettering Town
0
Spalding United*
Sat 2 Oct
1
Radcliffe*
3
Morpeth Town*
Sat 2 Oct
0
Atherton Collieries*
0
Marine*
Sat 2 Oct
6
Pontefract Collieries*
0
Handsworth FC
Sat 2 Oct
0
Marske United*
0
Chester
Sat 2 Oct
1
City of Liverpool FC*
6
Buxton*
Sat 2 Oct
4
Curzon Ashton
0
Cleethorpes Town*
Sat 2 Oct
2
Runcorn Linnets*
3
Gateshead
Sat 2 Oct
2
York City
0
Whitby Town*
Sat 2 Oct
2
Stamford*
1
Norwich United
Sat 2 Oct
0
Basford United*
1
Banbury United
Tue 5 Oct
0
Chester
4
Marske United*
Tue 5 Oct
3
Marine*
2
Atherton Collieries*
Sat 16 Oct
1
Marine*
1
Wrexham
Sat 16 Oct
0
Marske United*
0
Gateshead
Sat 16 Oct
0
Pontefract Collieries*
0
FC Halifax Town
Sat 16 Oct
1
York City
1
Morpeth Town*
Sat 16 Oct
2
Kettering Town
2
Buxton*
Sat 16 Oct
3
Stockport County
0
Stamford*
Tue 19 Oct
2
Wrexham
0
Marine*
Tue 19 Oct
3
Gateshead
2
Marske United*
Tue 19 Oct
1
FC Halifax Town
0
Pontefract Collieries*
Tue 19 Oct
1
Morpeth Town*
3
York City
Tue 19 Oct
3
Buxton*
1
Kettering Town
Sat 6 Nov
0
York City
1
Buxton*
Sat 4 Dec
Buxton*
Morecambe
Live on BBC One

*The Pitching In Northern Premier League teams

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe