Fixtures

Saturday 26 September 2020

Premier Division

Att. 346
Buxton
2 - 2 Full time
Whitby Town
ex 09/01
Att. 600
FC United of Manchester
0 - 0 Full time
Scarborough Athletic
ex 09/01
Att. 231
Grantham Town
1 - 2 Full time
Atherton Collieries
Att. 587
Hyde United
0 - 0 Full time
South Shields
Att. 196
Lancaster City
1 - 2 Full time
Basford United
Att. 453
Matlock Town
2 - 0 Full time
Stafford Rangers
Att. 307
Mickleover FC
1 - 2 Full time
Morpeth Town
Att. 520
Nantwich Town
3 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 424
Radcliffe FC
1 - 4 Full time
Witton Albion
Att. 416
Warrington Town
3 - 0 Full time
Gainsborough Trinity

North/West Division

Att. 372
Clitheroe
1 - 0 Full time
Prescot Cables
ex 29/09
Att. 198
Dunston
0 - 1 Full time
Colne
ex 20/10
Att. 325
Kendal Town
0 - 0 Full time
Workington
ex 13/10
Att. 297
Marske United
3 - 0 Full time
Brighouse Town
ex 29/09
Att. 400
Mossley
4 - 1 Full time
Pickering Town
ex 13/10

South/East Division

Att. 373
Belper Town
0 - 1 Full time
Chasetown
ex 20/10
Att. 254
Glossop North End
2 - 1 Full time
Cleethorpes Town
ex 31/10
Att. 188
Newcastle Town
1 - 0 Full time
Frickley Athletic
ex 06/10
Att. 136
Spalding United
2 - 0 Full time
Carlton Town
ex 20/10
Att. 127
Stocksbridge Park Steels
0 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
ex 06/10

The FA Trophy 20-21 - First Qualifying Round

Att. 212
Cambridge City
2 - 3 Full time
Kidsgrove Athletic
Att. 78
Market Drayton Town
0 - 1 Full time
Bury Town
Att. 346
Ossett United
0 - 2 Full time
Ramsbottom United
Att. 221
Tadcaster Albion
1 - 3 Full time
Marine

Monday 28 September 2020

South/East Division

19:45
Market Drayton Town
vs
Chasetown

Tuesday 29 September 2020

Premier Division

19:45
Ashton United
vs
South Shields
19:45
Gainsborough Trinity
vs
Whitby Town
ex 03/04
19:45
Grantham Town
vs
Stafford Rangers
19:45
Hyde United
vs
FC United of Manchester
19:45
Lancaster City
vs
Morpeth Town
19:45
Matlock Town
vs
Basford United
19:45
Mickleover FC
vs
Witton Albion
19:45
Nantwich Town
vs
Buxton
19:45
Stalybridge Celtic
vs
Scarborough Athletic
ex 03/04
19:45
Warrington Town
vs
Atherton Collieries

North/West Division

19:45
Kendal Town
vs
City of Liverpool FC
19:45
Marine
vs
Colne
19:45
Ossett United
vs
Dunston
19:45
Ramsbottom United
vs
Pickering Town
19:45
Runcorn Linnets
vs
Mossley
19:45
Tadcaster Albion
vs
Pontefract Collieries
19:45
Workington
vs
Trafford

South/East Division

19:45
Frickley Athletic
vs
Belper Town
19:45
Glossop North End
vs
Newcastle Town
19:45
Ilkeston Town
vs
Stamford
19:45
Kidsgrove Athletic
vs
Leek Town
19:45
Lincoln United
vs
Cleethorpes Town
19:45
Loughborough Dynamo
vs
Spalding United
19:45
Sheffield FC
vs
Stocksbridge Park Steels
19:45
Sutton Coldfield Town
vs
Carlton Town
19:45
Wisbech Town
vs
Worksop Town

Latest news

NHS COVID-19 app at all games
General NHS COVID-19 app at all games

All NPL clubs are now required by law to use the new NHS Covid-19 app.

FA Trophy and League Radio Commentaries/Live Streams
Podcasts FA Trophy and League Radio Commentaries/Live Streams

The Links to keep upto date with the matches this weekend

Saturday's transfer list - September 26th
Transfers Saturday's transfer list - September 26th

Player movements registered with the Northern Premier League from Sunday 20th September to Saturday 26th September.

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe