Fixtures

Tuesday 18 January 2022

Northern Premier League - Premier

19:45
Ashton United
P - P
South Shields
Covid related
19:45
Matlock Town
vs
Scarborough Athletic
ex 27/11

Northern Premier League - East

19:45
Marske United
vs
Pickering Town
ex 07/12
19:45
Sheffield FC
vs
Pontefract Collieries
ex 04/12

Northern Premier League - West

19:45
City of Liverpool FC
vs
Workington
ex 11/12
19:45
Colne
vs
Warrington Rylands
ex 30/11
19:45
Marine
vs
Mossley
ex 27/11

Manchester Premier Cup 21-22 - Quarter-Final

19:45
Bury AFC
vs
Trafford

Durham Senior Cup 21-22 - Second Round

19:30
Consett
vs
Shildon

Staffordshire Senior Cup 21-22 - Second Round

19:45
Kidsgrove Athletic
vs
Rocester

Sheffield & Hallam Senior Cup 21-22 - Semi-Final

19:45
Rossington Main
vs
Worksop Town

Walsall Senior Cup 21-22 - Quarter-Final

19:45
Sutton Coldfield Town
vs
Boldmere St. Michaels

Friday 21 January 2022

Northern Premier League - East

19:45
Liversedge
vs
Ossett United
ex 22/01

Saturday 22 January 2022

Northern Premier League - Premier

15:00
Ashton United
vs
Lancaster City
15:00
Atherton Collieries
vs
Stafford Rangers
15:00
Basford United
vs
Nantwich Town
15:00
FC United of Manchester
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Hyde United
vs
Whitby Town
15:00
Matlock Town
vs
Bamber Bridge
15:00
Mickleover
vs
Witton Albion
15:00
Morpeth Town
vs
Buxton
15:00
Radcliffe
vs
Gainsborough Trinity
15:00
Scarborough Athletic
vs
Grantham Town
ex 27/11
15:00
Warrington Town
vs
South Shields

Northern Premier League - East

15:00
Bridlington Town
vs
Tadcaster Albion
15:00
Brighouse Town
vs
Shildon A.F.C.
15:00
Lincoln United
vs
Hebburn Town
15:00
Pickering Town
vs
Stockton Town
15:00
Pontefract Collieries
vs
Marske United
15:00
Sheffield FC
vs
Cleethorpes Town
15:00
Stocksbridge Park Steels
vs
Worksop Town
15:00
Yorkshire Amateur
vs
Dunston

Northern Premier League - Midlands

15:00
Belper Town
vs
Stamford
15:00
Corby Town
vs
Coleshill Town
15:00
Daventry Town
vs
Spalding United
15:00
Halesowen Town
vs
Yaxley
15:00
Histon
vs
Chasetown
15:00
Loughborough Dynamo
vs
Carlton Town
15:00
Shepshed Dynamo
vs
Cambridge City
15:00
Soham Town Rangers
vs
Ilkeston Town
15:00
Sporting Khalsa
vs
Sutton Coldfield Town
15:00
Wisbech Town
vs
Bedworth United

Northern Premier League - West

15:00
Clitheroe
vs
Mossley
15:00
Colne
vs
1874 Northwich
15:00
Glossop North End
vs
Market Drayton Town
15:00
Kidsgrove Athletic
vs
Warrington Rylands
15:00
Leek Town
vs
Widnes
15:00
Marine
vs
Kendal Town
15:00
Prescot Cables
vs
Bootle
15:00
Ramsbottom United
vs
Runcorn Linnets
15:00
Trafford
vs
City of Liverpool FC
15:00
Workington
vs
Newcastle Town

Monday 24 January 2022

Northern Premier League - West

19:45
Market Drayton Town
vs
Widnes
ex 11/12

Tuesday 25 January 2022

Northern Premier League - Premier

19:45
FC United of Manchester
vs
Whitby Town
ex 04/12
19:45
Morpeth Town
vs
Stalybridge Celtic
ex 18/12
19:45
Radcliffe
vs
Stafford Rangers
ex 18/12
19:45
South Shields
vs
Witton Albion
ex 18/12

Northern Premier League - East

19:45
Shildon A.F.C.
vs
Yorkshire Amateur
ex 27/11
19:45
Worksop Town
vs
Sheffield FC
ex 11/12

Northern Premier League - West

19:45
Colne
vs
Runcorn Linnets
ex 04/12

Cambridgeshire Invitation Cup 21-22 - Second Round

19:45
Histon
vs
Ely City / FC Parson Drove
19:45
Soham Town Rangers
vs
Cambridge United Development
19:45
Wisbech Town
vs
Cambridge City

North Riding Senior Cup 21-22 - Quarter-Final

19:45
Pickering Town
vs
Guisborough Town

Saturday 29 January 2022

Northern Premier League - Premier

15:00
Bamber Bridge
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Basford United
vs
Morpeth Town
15:00
Gainsborough Trinity
vs
Stafford Rangers
15:00
Grantham Town
vs
FC United of Manchester
15:00
Hyde United
vs
Buxton
15:00
Lancaster City
vs
Radcliffe
15:00
Nantwich Town
vs
Ashton United
15:00
South Shields
vs
Matlock Town
15:00
Whitby Town
vs
Warrington Town
15:00
Witton Albion
vs
Scarborough Athletic

Northern Premier League - East

15:00
Cleethorpes Town
vs
Pickering Town
15:00
Dunston
vs
Sheffield FC
15:00
Frickley Athletic
vs
Yorkshire Amateur
15:00
Hebburn Town
vs
Bridlington Town
15:00
Marske United
vs
Stocksbridge Park Steels
15:00
Shildon A.F.C.
vs
Lincoln United
15:00
Stockton Town
vs
Liversedge
15:00
Tadcaster Albion
vs
Pontefract Collieries
15:00
Worksop Town
vs
Brighouse Town

Northern Premier League - Midlands

15:00
Bedworth United
vs
Belper Town
15:00
Cambridge City
vs
Daventry Town
15:00
Carlton Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Chasetown
vs
Corby Town
15:00
Coleshill Town
vs
Loughborough Dynamo
15:00
Ilkeston Town
vs
Halesowen Town
15:00
Spalding United
vs
Sporting Khalsa
15:00
Stamford
vs
Shepshed Dynamo
15:00
Sutton Coldfield Town
vs
Wisbech Town
15:00
Yaxley
vs
Histon

Northern Premier League - West

15:00
1874 Northwich
vs
Prescot Cables
15:00
Bootle
vs
Colne
15:00
City of Liverpool FC
vs
Marine
15:00
Kendal Town
vs
Leek Town
15:00
Market Drayton Town
vs
Trafford
15:00
Mossley
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Newcastle Town
vs
Ramsbottom United
15:00
Runcorn Linnets
vs
Workington
15:00
Warrington Rylands
vs
Glossop North End
15:00
Widnes
vs
Clitheroe

Latest news

Matlock sign Basford pair for undisclosed fee
Matlock Town Matlock sign Basford pair for undisclosed fee

Matlock Town have signed striker Marcus Marshall and winger Terry Hawkridge from Basford United for an undisclosed fee.

Basford add Palmer and recall four
Basford United Basford add Palmer and recall four

Basford United have signed young forward Tyreace Palmer from Notts County.

Striker duo return to Mickleover
Mickleover Striker duo return to Mickleover

Mickleover have signed two strikers, who return to the Don Amott Arena for a second time.

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe