Results

Wednesday 28 October 2020

Cheshire Senior Cup 20-21 - First Round

19:45
Witton Albion
P - P
Crewe Alexandra

Tuesday 27 October 2020

Premier Division

19:45
Ashton United
P - P
Grantham Town
Att. 240
Bamber Bridge
0 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Simon Ainge 80'
Att. 401
Basford United
  • Stefan Galinski 18'
  • Marcus Marshall 35'
  • Kane Richards 47'
  • Marcus Marshall 63'
4 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 76'
Att. 221
Mickleover FC
  • George Milner 55'
1 - 0 Full time
Hyde United
Att. 377
Radcliffe FC
  • Larnell Cole 5'
  • Kole Hall 50'
  • Kole Hall 87'
3 - 3 Full time
Whitby Town
  • Liam Cooke 10'
  • Marcus Giles 29'
  • Marcus Giles 55' (Pen)
Att. 300
South Shields
  • Joshua Gillies 83'
1 - 0 Full time
FC United of Manchester
Att. 457
Stafford Rangers
0 - 3 Full time
Atherton Collieries
  • Dylan Glass 29'
  • Elliot Rokka 45'
  • Richard Smith 72'
Att. 259
Stalybridge Celtic
  • Lewis Salmon 23'
  • Scott Sephton 26'
  • Matthew Makinson 33'
3 - 1 Full time
Morpeth Town
  • Jack Foalle 24'
19:45
Warrington Town
A - A
Buxton

North/West Division

Att. 144
Kendal Town
  • Hugo Rodriguez 70'
  • Hugo Rodriguez 89'
2 - 2 Full time
Mossley
  • Anthony Brown 15'
  • Dylan Fitzgerald 35'
Att. 287
Marine
  • Joshua Hmami 25'
  • Momodou Touray 43'
  • Neil Kengni Kuemo 62'
  • Niall Cummins 71'
4 - 0 Full time
Pickering Town
19:45
Marske United
P - P
Widnes
Att. 211
Tadcaster Albion
  • Simon Russell 9'
  • Andrew Milne 47'
  • Bailey Thompson 71'
3 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Michael Monaghan 7'

South/East Division

Att. 309
Ilkeston Town
  • Alex Troke 48'
  • Joseph Maguire 68'
2 - 1 Full time
Chasetown
  • Connor Haddaway 33'
19:45
Sheffield FC
P - P
Stamford

Friendlies 2020 - Lancashire FA Challenge Trophy (19/20 Season) - Final

19:45
Lancaster City
P - P
Prestwich Heys

Saturday 24 October 2020

Premier Division

Att. 325
Bamber Bridge
  • Adam O'Reilly 84'
1 - 2 Full time
Buxton
  • Diego De Girolamo 21'
  • Christopher Dawson 29'
Att. 197
Lancaster City
  • David Norris 66'
  • Jacob Holland-Wilkinson 72'
2 - 1 Full time
Warrington Town
  • Jordan Buckley 77'
15:00
Matlock Town
P - P
Scarborough Athletic
Att. 425
Mickleover FC
  • Stuart Beavon 40'
  • Declan Bacon 53'
  • Patrick Webb 82' (Pen)
3 - 0 Full time
Grantham Town
15:00
Morpeth Town
P - P
Ashton United
Att. 500
Radcliffe FC
  • Andrew Owens 17'
  • Andrew Owens 74'
2 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Simon Ainge 42'
Att. 343
Stalybridge Celtic
0 - 1 Full time
Basford United
  • Callum Chettle 37'
15:00
Whitby Town
P - P
FC United of Manchester
Att. 316
Whitby Town
  • Jacob Hazel 14'
  • Jacob Hazel 35'
2 - 1 Full time
Morpeth Town
  • Ryan Hutchinson 83'
Att. 443
Witton Albion
  • William Jones 2'
  • James Foley 15' (Pen)
2 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Dylan Glass 71'

North/West Division

Att. 400
Brighouse Town
  • Jack Boyle 9'
  • Jack Boyle 39'
2 - 0 Full time
Pontefract Collieries
Att. 281
Colne
  • Jamie Cooke 25'
  • Reece Webb-Foster 60'
  • Anthony Williams 72'
  • Reece Webb-Foster 74'
4 - 2 Full time
City of Liverpool FC
  • Jamie McDonald 56'
  • Nathan Burke 90' (Pen)
Att. 210
Kendal Town
  • Christopher Humphrey 6'
  • Charlie Birch 55'
2 - 3 Full time
Runcorn Linnets
  • Ryan Brooke 31'
  • Alexander Downes 52'
  • Iwan Murray 74'
15:00
Mossley
P - P
Dunston
Att. 400
Ossett United
0 - 3 Full time
Workington
  • Scott Allison 44'
  • Reuben Jerome 48'
  • Sam Smith 56'
15:00
Prescot Cables
P - P
Pickering Town
Att. 317
Tadcaster Albion
  • Bailey Thompson 37'
1 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Domaine Rouse 21'
  • Tom Kennedy 78'
Att. 200
Trafford
  • Matthew Barlow 53'
1 - 1 Full time
Widnes
  • Jordan Southworth 16'

South/East Division

Att. 163
Carlton Town
  • Aaron Opoku 8'
1 - 2 Full time
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 54'
  • Leon Ashman 69'
Att. 281
Chasetown
  • Jack Langston 62'
  • Jack Langston 83'
2 - 2 Full time
Stamford
  • Robert Morgan 6'
  • Robert Morgan 19' (Pen)
Att. 347
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 21'
  • Scott Vernon 38'
2 - 0 Full time
Belper Town
Att. 176
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 42'
  • Jonathon Margetts 45' (Pen)
  • Ben Tomlinson 71'
  • Tyler Williams 85'
4 - 0 Full time
Market Drayton Town
Att. 280
Kidsgrove Athletic
  • Kyle Diskin 11' (Pen)
  • Ben Turner 22' (OG)
2 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Joel Purkiss 72'
Att. 239
Lincoln United
  • Matthew Cotton 8'
  • Jack McMenemy 9'
  • Jack McMenemy 32'
  • Matthew Cotton 59'
  • Andy Janssen 87'
5 - 0 Full time
Glossop North End
Att. 175
Loughborough Dynamo
  • Josh Riley 23'
  • Curtis Burrows 45'
  • Daniel Collins 90'
3 - 0 Full time
Wisbech Town
Att. 173
Stocksbridge Park Steels
  • Reece Fielding 22'
  • Luke Mangham 56'
2 - 3 Full time
Newcastle Town
  • Ryan McLean 8' (Pen)
  • Ryan McLean 19'
  • Ryan Baxter 33'
Att. 374
Worksop Town
  • Lewis Gibbens 35'
  • Gavin Allott 57' (Pen)
2 - 0 Full time
Spalding United

The Emirates FA Cup 20-21 - Fourth Qualifying Round

15:00
Brackley Town
  • Tre Mitford 10'
  • Lindokuhle Ndlovu 23'
  • Lindokuhle Ndlovu 30'
  • Tre Mitford 71'
  • James Armson 81'
5 - 1 Full time
Marske United
  • Matthew Tymon 5'
15:00
Chester
0 - 1 Full time
Marine
  • James Barrigan 81' (Pen)
Att. 600
FC United of Manchester
  • Paul Ennis 10' (Pen)
  • Finlay Sinclair-Smith 90'
2 - 1 Full time
Guiseley
  • Jonathan Wafula 35'
Att. 400
Ilkeston Town
0 - 6 Full time
Hartlepool United
  • LUKE MOLYNEUX 6'
  • Joe Gray 8'
  • THOMAS CRAWFORD 23'
  • Mason Bloomfield 68'
  • David Parkhouse 83'
  • GAVAN HOLOHAN 90'
Att. 300
South Shields
  • Darius Osei 38'
  • Robert Briggs 70'
2 - 0 Full time
FC Halifax Town
Att. 600
Stafford Rangers
  • Joe Cuff 78'
1 - 4 Full time
Skelmersdale United
  • Emini Adegbenro 10'
  • Llloyd Ellams 65'
  • Emini Adegbenro 88' (Pen)
  • Llloyd Ellams 90'

Tuesday 20 October 2020

Premier Division

Att. 301
Atherton Collieries
  • Jordan Darr 25' (Pen)
  • Daniel Lafferty 35'
  • Elliot Rokka 37'
  • Jordan Darr 38'
  • Jack Banister 73'
5 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 257
Basford United
  • Stefan Galinski 71'
1 - 0 Full time
Stafford Rangers
Att. 368
Buxton
  • Diego De Girolamo 32' (Pen)
  • Diego De Girolamo 45' (Pen)
2 - 2 Full time
Mickleover FC
  • Philip Watt 22'
  • Declan Bacon 43'
Att. 600
FC United of Manchester
  • Daniel Cockerline 50'
1 - 1 Full time
Lancaster City
  • Thomas Kilfin 55'
Att. 421
Gainsborough Trinity
  • Martyn Woolford 29'
  • Reece Fyfe 37'
  • Reece Fyfe 39'
3 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
  • Berat Ustabas 14'
  • Charley Doyle 43'
Att. 182
Grantham Town
0 - 1 Full time
Matlock Town
  • Declan Walker 24' (Pen)
Att. 600
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 26'
  • Nathan Cartman 82'
2 - 1 Full time
Whitby Town
  • Jacob Hazel 11' (Pen)
Att. 300
South Shields
0 - 0 Full time
Morpeth Town
Att. 467
Warrington Town
  • Jack Dunn 48'
  • Joshua Amis 90'
2 - 2 Full time
Nantwich Town
  • Joseph Mwasile 21'
  • Connor Heath 85'

North/West Division

Att. 269
City of Liverpool FC
  • James McCarten 79'
1 - 0 Full time
Trafford
Att. 369
Marske United
  • Glen Butterworth 49'
1 - 1 Full time
Ossett United
  • Jack Stockdill 79'
Att. 134
Pickering Town
  • Harry Jessop 28'
1 - 0 Full time
Brighouse Town
Att. 273
Ramsbottom United
  • Sefton Gonzales 52'
  • Mason Fawns 75'
2 - 2 Full time
Kendal Town
  • Jamie Hodgson 53'
  • Thomas Fagan 90'
Att. 235
Runcorn Linnets
  • Craig Lindfield 50' (Pen)
  • Craig Lindfield 66'
  • Stuart Crilly 77'
  • Iwan Murray 90'
4 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Erico Sousa 15'
  • Bailey Thompson 71'
Att. 400
Workington
  • Reuben Jerome 56'
  • Reuben Jerome 90'
2 - 1 Full time
Clitheroe
  • Christopher Smalley 22'

South/East Division

Att. 176
Glossop North End
  • Bevan Burey 56'
  • Bevan Burey 61'
2 - 1 Full time
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 27' (Pen)
Att. 363
Leek Town
  • Matthew Bell 14'
  • Matthew Bell 22'
  • Timothy Grice 51'
  • Marc Grocott 54'
  • William Saxon 61'
  • Lewis Short 90'
6 - 2 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Luke Mangham 8'
  • Scott Ruthven 76'
Att. 150
Newcastle Town
  • Ryan McLean 6'
  • Ryan McLean 39' (Pen)
  • James Melhado 50'
  • Joseph Berks 70'
4 - 1 Full time
Ilkeston Town
  • Alex Troke 34' (Pen)
19:45
Sheffield FC
P - P
Lincoln United
Att. 377
Stamford
0 - 0 Full time
Worksop Town
Att. 143
Sutton Coldfield Town
  • Ryan Nesbitt 48'
  • Ryan Shaw 72'
  • Ryan Shaw 74'
  • Ryan Shaw 86'
  • Rhys Hilton 90'
5 - 3 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Kyle Diskin 42'
  • Anthony Malbon 70'
  • Oliver Hickman 88'
Att. 110
Wisbech Town
  • Dylan Edge 35'
  • Dylan Edge 75' (Pen)
  • Liam Adams 83'
3 - 2 Full time
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 15'
  • Scott Vernon 21' (Pen)

Monday 19 October 2020

South/East Division

Att. 132
Market Drayton Town
0 - 3 Full time
Loughborough Dynamo
  • Jack Smith 18'
  • Karl Demidh 66'
  • Curtis Burrows 90'

Saturday 17 October 2020

Premier Division

Att. 258
Ashton United
0 - 3 Full time
Mickleover FC
  • James Butler 5'
  • Stuart Beavon 16'
  • Jake Bennett 61'
Att. 360
Atherton Collieries
  • Marcus Cusani 6'
1 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • William Goodwin 29'
Att. 271
Basford United
  • Matthew Thornhill 10'
  • Revarnelle James 14'
2 - 1 Full time
Bamber Bridge
  • Danny Forbes 68'
Att. 600
FC United of Manchester
  • Daniel Cockerline 40'
  • Michael Fowler 71'
2 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Muhammad Sebbeh-Njie 27'
Att. 594
Gainsborough Trinity
  • Rod Orlando-Young 4'
1 - 3 Full time
Witton Albion
  • Isaac Baldwin 7'
  • Thomas Owens 55'
  • James Hooper 89'
Att. 216
Grantham Town
  • Gregory Young 22'
  • Liam Hardy 71'
2 - 4 Full time
Lancaster City
  • Thomas Kilfin 7'
  • Samuel Bailey 16'
  • Charlie Bailey 18'
  • David Norris 63'
Att. 600
Scarborough Athletic
  • Nathan Cartman 53' (Pen)
1 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Connor Heath 86'
Att. 300
South Shields
0 - 1 Full time
Matlock Town
  • Alexander Byrne 71'
Att. 476
Warrington Town
  • Bohan Dixon 12' (Pen)
  • Luke Duffy 40'
2 - 1 Full time
Radcliffe FC
  • Jean-Louis Akpa Akpro 68'

The FA Trophy 20-21 - Second Qualifying Round

15:00
City of Liverpool FC
P - P
Cleethorpes Town
15:00
Daventry Town
0 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • William Whieldon 21'
  • Kingsley Adu Gyamfi 38'
15:00
Droylsden
L - W
Glossop North End
Att. 212
Dunston
0 - 1 Full time
Clitheroe
  • Kielen Adams 47'
Att. 269
Evesham United
  • Ryan Paddock 18'
  • Jordan Lymn 24'
2 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 226
Histon
  • Daniel Gould 7'
1 - 2 Full time
Leek Town
  • William Saxon 68'
  • William Saxon 90'
Att. 370
Ilkeston Town
  • Alex Troke 63'
  • Alex Troke 70'
2 - 1 Full time
Kempston Rovers
  • ALVIN MAGAGADA 36'
Att. 210
Kendal Town
  • Emil Jaaskelainen 35'
1 - 0 Full time
Brighouse Town
Att. 120
Loughborough Dynamo
  • Alex Steadman 89'
1 - 0 Full time
Bury Town
Att. 260
Marine
  • Momodou Touray 63'
  • Momodou Touray 73'
  • Momodou Touray 76'
  • Niall Cummins 87'
  • Neil Kengni Kuemo 90'
5 - 0 Full time
Mossley
Att. 214
Newcastle Town
  • Ryan McLean 47'
  • Joseph Berks 58'
2 - 2 Full time
Belper Town
  • Steven McDonnell 35'
  • Samuel Wright 45'
Newcastle Town win 5 - 4 on penalties.
Att. 124
Pickering Town
  • Jason Barnes 60'
1 - 0 Full time
Trafford
Att. 191
Pontefract Collieries
  • Damian Reeves 90'
1 - 4 Full time
Workington
  • Robert Bowman 4'
  • Bradley Hubbold 23'
  • Robert Bowman 45'
  • Daniel Wordsworth 58'
15:00
Prescot Cables
P - P
Frickley Athletic
Att. 281
Sheffield FC
  • Cody Prior 6'
  • Ashley Grayson 75'
2 - 3 Full time
Runcorn Linnets
  • Craig Lindfield 45'
  • Ryan Brooke 57'
  • Sean O'Mahony 90'
Att. 224
Spalding United
0 - 1 Full time
Bedford Town
  • Jermaine Howe 38'
Att. 288
Stamford
  • Tom Siddons 14'
  • Jon Challinor 80'
2 - 1 Full time
Lincoln United
  • Matthew Cotton 76' (Pen)
Att. 230
Stocksbridge Park Steels
0 - 4 Full time
Marske United
  • Connor Smith 28'
  • Connor Smith 36'
  • Glen Butterworth 45'
  • Matthew Tymon 76'
Att. 283
Sutton Coldfield Town
  • James Beresford 70'
  • Ryan Shaw 85'
2 - 3 Full time
Dereham Town
  • Toby Hilliard 25'
  • Jacob Lay 49'
  • Rhys Logan 90' (Pen)
15:00
Widnes
  • Kyle Sambor 24'
  • Ryan Jennings 28'
  • Kyle Sambor 64'
3 - 4 Full time
Colne
  • Jamie Cooke 55'
  • Anthony Williams 56'
  • Jamie Cooke 71'
  • Jamie Cooke 86'
Behind closed doors
Att. 164
Wisbech Town
  • Dean Grogan 90'
1 - 2 Full time
Coleshill Town
  • Callum Tongue 48'
  • Daniel Dubidat 61'
Att. 298
Worksop Town
  • Jack Greenhough 5'
  • James Baxendale 14'
  • Gavin Allott 22'
  • Scott Brown 87'
4 - 4 Full time
Ramsbottom United
  • Domaine Rouse 24'
  • Domaine Rouse 45'
  • Sefton Gonzales 55'
  • Mason Fawns 69'
Worksop Town win 5 - 4 on penalties.
15:00
Yaxley
P - P
Chasetown

Wednesday 14 October 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Third Qualifying Round

Att. 400
Marske United
  • Adam Boyes 58'
1 - 0 Full time
Blyth Spartans

Tuesday 13 October 2020

Premier Division

Att. 420
Atherton Collieries
  • Dylan Glass 30'
1 - 0 Full time
Ashton United
Att. 427
Buxton
  • Tom Elliott 27'
  • James Walshaw 39'
  • James Walshaw 75'
  • Reece King 84'
4 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • Nathan Cartman 52'
Att. 342
Radcliffe FC
  • Larnell Cole 16'
  • Jean-Louis Akpa Akpro 48'
2 - 1 Full time
Bamber Bridge
  • George Thomason 76'

North/West Division

Att. 400
Clitheroe
  • Daniel Wilkins 12'
  • Kielen Adams 35'
  • Terry Cummings 50'
3 - 1 Full time
Ramsbottom United
  • Anthony Donaldson 45'
Att. 149
Colne
  • Reece Webb-Foster 9'
  • Thomas Dean 13'
  • Jamie Cooke 30'
  • Jamie Cooke 32'
  • Thomas Dean 50'
  • Alexander Dodd 66'
6 - 2 Full time
Pontefract Collieries
  • Damian Reeves 2'
  • Damian Reeves 74'
Att. 230
Ossett United
  • Nash Connolly 27'
  • Jack Normanton 82'
  • Jack Stockdill 84'
3 - 2 Full time
Widnes
  • Kevin Towey 2'
  • James Steele 25'
19:45
Prescot Cables
  • James Edgar 57' (Pen)
  • Matty Hamilton 72'
2 - 2 Full time
City of Liverpool FC
  • James McCarten 19'
  • Jamie McDonald 75'
19:45
Tadcaster Albion
P - P
Marske United

South/East Division

Att. 173
Carlton Town
  • Joel Daft 21'
1 - 1 Full time
Stamford
  • Sean Wright 77'
Att. 303
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 26'
  • Joshua Venney 48'
  • Ross Hannah 82'
3 - 1 Full time
Spalding United
  • Cameron Johnson 84'
Att. 220
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 67'
1 - 2 Full time
Sheffield FC
  • Marc Newsham 35'
  • Edward Cribley 79'
Att. 289
Kidsgrove Athletic
  • Jacob Lovatt 7'
  • Jack Bromfield 54'
  • Kyle Diskin 79'
3 - 0 Full time
Market Drayton Town
Att. 209
Lincoln United
  • Matthew Cotton 9' (Pen)
  • Jake Park 39'
2 - 0 Full time
Wisbech Town
Att. 104
Loughborough Dynamo
  • Tristan Matthews 49'
  • Rob Norris 60'
2 - 1 Full time
Glossop North End
  • Moses Yoak 4'
Att. 211
Stocksbridge Park Steels
  • Joe Lumsden 33'
  • Joshua Nodder 59'
  • Luke Mangham 82'
  • Luke Mangham 84'
4 - 3 Full time
Belper Town
  • Piteu Crouz 6'
  • Samuel Wright 51'
  • Brodie Litchfield 65'
Att. 360
Worksop Town
  • Luke Hinsley 8'
  • Charlie Jemson 86'
2 - 4 Full time
Sutton Coldfield Town
  • Edwin Ahenkorah 18'
  • Jordan Francis 35'
  • Dan Preston 44'
  • Reece Leek 89'

The Emirates FA Cup 20-21 - Third Qualifying Round

19:45
Darlington AFC
  • Michael Liddle 13'
  • ALEXANDER STOREY 34'
  • Jarrett Rivers 36'
  • JUSTIN DONAWA 47'
  • Jarrett Rivers 49'
  • JUSTIN DONAWA 81'
6 - 1 Full time
Tadcaster Albion
  • Jack Crook 74'
19:45
FC United of Manchester
A - A
Alfreton Town
19:45
Guiseley
  • Lebrun Mbeka 23' (Pen)
  • Jonathan Wafula 67'
2 - 0 Full time
Matlock Town
Att. 400
Ilkeston Town
  • Olly Brown-Hill 47'
1 - 0 Full time
Alvechurch
Att. 397
Marine
  • Joshua Hmami 4'
  • Joshua Hmami 61'
  • Anthony Miley 68'
  • Anthony Miley 85'
4 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Sean Cooke 59'
19:45
Southport
  • Blair Adams 29' (OG)
1 - 1 Full time
South Shields
  • Darius Osei 74'
South Shields win 2 - 4 on penalties.
19:45
St Albans City
  • James Kaloczi 22'
1 - 1 Full time
Mickleover FC
  • Declan Bacon 52'
St Albans City win 5 - 4 on penalties.
Att. 585
Stafford Rangers
  • Joe Cuff 28'
  • Joe Cuff 82'
  • Callum Coyle 90'
3 - 1 Full time
Hereford
  • THOMAS OWEN-EVANS 15'

Monday 12 October 2020

North/West Division

Att. 341
Brighouse Town
  • James Hurtley 2'
  • Alhassane Keita 72'
  • Laurence Sorhaindo 74'
3 - 4 Full time
Dunston
  • Terence Galbraith 6' (Pen)
  • Michael Hall 12'
  • Terence Galbraith 39'
  • Connor Bell 80'

Saturday 10 October 2020

Premier Division

Att. 450
Bamber Bridge
  • Matthew Dudley 16'
1 - 3 Full time
South Shields
  • Jason Gilchrist 5'
  • Jason Gilchrist 34'
  • Jason Gilchrist 61'
Att. 532
Matlock Town
  • Declan Walker 4' (Pen)
  • Joshua Wilson 36' (OG)
  • Alexander Byrne 66'
  • Liam Hughes 79'
4 - 1 Full time
Ashton United
  • Ben Hardcastle 27'
Att. 425
Mickleover FC
  • Philip Watt 35'
  • Declan Bacon 65'
  • Stuart Beavon 82'
3 - 2 Full time
Warrington Town
  • Joshua Amis 11'
  • Jordan Buckley 90'
Att. 446
Radcliffe FC
0 - 3 Full time
Basford United
  • Ryan Wilson 8'
  • Kane Richards 50'
  • Matthew Thornhill 56' (Pen)
Att. 578
Stafford Rangers
0 - 2 Full time
Hyde United
  • Patrick Lane 35' (Pen)
  • Chinedu Uche 90'
Att. 409
Stalybridge Celtic
0 - 4 Full time
Buxton
  • Diego De Girolamo 11'
  • Shane Killock 23'
  • Warren Clarke 60'
  • Diego De Girolamo 75' (Pen)
Att. 387
Whitby Town
  • Bradley Fewster 19'
  • Bradley Fewster 30'
2 - 0 Full time
Grantham Town
Att. 441
Witton Albion
  • Scott Bakkor 53'
1 - 0 Full time
Scarborough Athletic

North/West Division

Att. 396
Brighouse Town
  • Kurt Harris 16'
  • Javelle Clarke 65'
2 - 5 Full time
City of Liverpool FC
  • Nathan Burke 31'
  • Nathan Burke 45' (Pen)
  • Stephen Rigby 48'
  • Elliott Nevitt 69'
  • Elliott Nevitt 78'
Att. 222
Dunston
  • Liam Thear 40'
  • Michael Hall 77'
  • Jack Elliott 85'
3 - 2 Full time
Prescot Cables
  • James Edgar 67'
  • Matty Hamilton 73'
Att. 298
Marine
  • Joshua Hmami 34'
  • Momodou Touray 38'
2 - 0 Full time
Tadcaster Albion
Att. 362
Marske United
  • Adam Wheatley 5'
  • Matthew Tymon 15'
  • Adam Wheatley 17'
  • Matthew Tymon 55'
  • Curtis Round 65'
5 - 1 Full time
Trafford
  • Matthew Morgan 73'
Att. 166
Pickering Town
0 - 1 Full time
Kendal Town
  • Hugo Rodriguez 9'
Att. 393
Ramsbottom United
  • Anthony Donaldson 44'
  • Khalil Osi-Efa 90'
2 - 1 Full time
Ossett United
  • Aaron Haswell 27'
Att. 305
Runcorn Linnets
  • Sean O'Mahony 62'
1 - 1 Full time
Clitheroe
  • Craig Hobson 50'
15:00
Widnes
  • James Steele 38'
1 - 1 Full time
Colne
  • Thomas Dean 10'
Att. 400
Workington
  • Scott Allison 21'
  • David Symington 83'
2 - 0 Full time
Mossley

South/East Division

Att. 400
Belper Town
  • Piteu Crouz 11'
  • Craig Nelthorpe 53' (Pen)
2 - 2 Full time
Worksop Town
  • Luke Hinsley 45'
  • Nathan Curtis 82' (OG)
Att. 333
Glossop North End
0 - 0 Full time
Kidsgrove Athletic
Att. 400
Leek Town
  • Robert Stevenson 52'
  • William Saxon 77'
  • Timothy Grice 84'
3 - 2 Full time
Cleethorpes Town
  • Alhagi Touray Sisay 43'
  • Harry Middleton 63'
Att. 233
Market Drayton Town
  • Cian Barnsley 87'
1 - 5 Full time
Ilkeston Town
  • Alex Troke 12'
  • Zak Goodson 62'
  • Alex Troke 81'
  • Zak Goodson 81'
  • James Reid 90'
Att. 200
Newcastle Town
  • Joseph Berks 12' (Pen)
  • Ryan McLean 25' (Pen)
  • Joseph Berks 58'
  • Maxwell Chimenes 69'
  • Nathan Morley 83'
  • Ethan Vale 89'
6 - 1 Full time
Carlton Town
  • Daryll Thomas 15'
Att. 400
Sheffield FC
  • Marc Newsham 90'
1 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Curtis Burrows 45' (Pen)
  • Curtis Burrows 51' (Pen)
Att. 190
Spalding United
  • Spencer Weir-Daley 70'
1 - 3 Full time
Chasetown
  • Alexander Curtis 38'
  • Kris Taylor 64'
  • Joey Butlin 80'
Att. 311
Stamford
  • Cosmos Matwasa 20'
  • Tom Siddons 41'
  • Tom Siddons 51'
  • Harry Limb 71'
  • James Hicks 75'
5 - 0 Full time
Stocksbridge Park Steels
Att. 331
Sutton Coldfield Town
0 - 6 Full time
Lincoln United
  • Jack McMenemy 13'
  • Callum Foster 17'
  • Jack McMenemy 43'
  • Jake Park 49'
  • Matthew Cotton 64' (Pen)
  • Callum Chapman 75'
Att. 208
Wisbech Town
0 - 4 Full time
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 21'
  • Jonathon Margetts 45'
  • Nyle Blake 81'
  • Nyle Blake 90'

Wednesday 7 October 2020

North/West Division

19:45
Widnes
0 - 2 Full time
Marine
  • Joshua Hmami 6'
  • Joshua Hmami 33'

Tuesday 6 October 2020

Premier Division

Att. 209
Ashton United
0 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 300
South Shields
  • Alexander Kempster 32'
1 - 3 Full time
Radcliffe FC
  • Jean-Louis Akpa Akpro 1'
  • Kole Hall 60'
  • Jean-Louis Akpa Akpro 83'

North/West Division

Att. 213
Colne
0 - 1 Full time
Workington
  • Scott Allison 61' (Pen)
Att. 231
Dunston
  • Liam Thear 43'
1 - 1 Full time
Tadcaster Albion
  • Junayd Pandor 70'
Att. 361
Mossley
  • Daniel McLaughlin 83'
1 - 3 Full time
Clitheroe
  • Kielen Adams 3'
  • Daniel Wilkins 24'
  • Kieran Feeney 78'
Att. 135
Pickering Town
  • Jason Barnes 21'
  • Harry Jessop 80'
2 - 1 Full time
Ossett United
  • George Green 58'
Att. 167
Pontefract Collieries
  • Albert Ibrahimi 85' (Pen)
1 - 1 Full time
Marske United
  • Matthew Tymon 90'
Att. 200
Trafford
  • Matthew Morgan 7'
  • Ben Halfacre 68'
2 - 0 Full time
Kendal Town

South/East Division

Att. 353
Belper Town
  • Tyreece Robinson 21'
  • Steven McDonnell 29'
  • Steven McDonnell 33'
  • Samuel Wright 38'
  • Derry Robson 41'
  • Alex Peterson 67'
  • Derry Robson 73'
7 - 1 Full time
Sutton Coldfield Town
  • Reece Leek 16' (Pen)
Att. 122
Carlton Town
  • Oliver Clark 33'
  • Aaron Opoku 54' (Pen)
  • Daryll Thomas 57'
  • Samuel Whitton 75'
4 - 0 Full time
Wisbech Town
Att. 172
Chasetown
  • Joey Butlin 55'
1 - 3 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 12'
  • Anthony Malbon 22'
  • Anthony Malbon 65'
Att. 331
Leek Town
  • Timothy Grice 6'
  • Matthew Bell 44'
  • Jack Wakefield 54'
  • Timothy Grice 71'
  • James Kirby 75'
  • James Kirby 81'
6 - 0 Full time
Market Drayton Town
Att. 200
Spalding United
  • Scott Floyd 85'
1 - 2 Full time
Ilkeston Town
  • Zak Goodson 6'
  • Zak Goodson 54'
Att. 240
Stamford
  • Jack Duffy 21'
  • Cosmos Matwasa 47'
  • Tom Siddons 73'
  • Connor Bartle 76'
  • Tom Siddons 84'
5 - 1 Full time
Lincoln United
  • Matthew Cotton 6' (Pen)
Att. 347
Worksop Town
  • Gavin Allott 25'
  • Jack Broadhead 31'
  • Gavin Allott 36'
  • Luke Hinsley 61'
  • Cody Cromack 80'
5 - 1 Full time
Glossop North End
  • Alfons Fosu-Mensah 4'

Monday 5 October 2020

North/West Division

Att. 346
Brighouse Town
  • Edward Church 36'
  • Joshua Grant 39'
  • Edward Church 51'
3 - 3 Full time
Runcorn Linnets
  • Kurt Sherlock 56' (Pen)
  • Kurt Sherlock 90' (Pen)
  • Joshua Brizell 90'

Saturday 3 October 2020

Premier Division

Att. 273
Warrington Town
  • Matthew Regan 45'
1 - 0 Full time
Whitby Town
Att. 246
Witton Albion
  • Lewis Carr 3' (OG)
  • Stephen McNulty 7'
2 - 0 Full time
Basford United

North/West Division

Att. 400
Clitheroe
  • Terry Cummings 30'
  • Conor Gaul 65' (Pen)
2 - 2 Full time
Trafford
  • Max Hazeldine 6'
  • Max Hazeldine 58' (Pen)
Att. 300
Ossett United
0 - 1 Full time
Colne
  • Jamie Cooke 70'
Att. 108
Pickering Town
0 - 1 Full time
Dunston
  • Mark Fitzpatrick 31'
Att. 186
Ramsbottom United
  • Daniel O'Brien 12'
  • Daniel O'Brien 14'
  • Sefton Gonzales 65'
3 - 0 Full time
Pontefract Collieries
Att. 393
Workington
  • Reuben Jerome 11'
  • Liam Brockbank 24'
  • Reuben Jerome 51'
  • Carl Lightfoot 67'
  • Louis Potts 71'
5 - 2 Full time
City of Liverpool FC
  • Nathan Burke 15' (Pen)
  • John McGrath 86'

South/East Division

Att. 128
Frickley Athletic
  • James Hugo 35' (OG)
0 - 3 Full time
Carlton Town
  • Aaron Opoku 84'
  • Niall Davie 90'
Att. 241
Glossop North End
  • Jordyn Fitton 29'
1 - 2 Full time
Belper Town
  • Samuel Wright 25'
  • Piteu Crouz 37'
Att. 156
Lincoln United
  • Matthew Cotton 42' (Pen)
  • Matthew Cotton 70'
  • Rob Smith 83'
3 - 4 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Matthew Reay 7'
  • Joe Lumsden 60'
  • Joe Lumsden 67'
  • Lewis Whitham 84'
Att. 152
Loughborough Dynamo
  • Curtis Burrows 61'
1 - 1 Full time
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 17'
15:00
Market Drayton Town
P - P
Spalding United
Att. 181
Sutton Coldfield Town
  • Sufyan Zia 51'
1 - 1 Full time
Leek Town
  • Matthew Bell 60'
Att. 157
Wisbech Town
  • Avelino Vieira 49'
  • Layton Maddison 90'
2 - 3 Full time
Newcastle Town
  • Jack Van Der Laan 57'
  • Ryan McLean 72'
  • Ryan McLean 82'

The Emirates FA Cup 20-21 - Second Qualifying Round

Att. 310
Ashton United
0 - 4 Full time
South Shields
  • Jason Gilchrist 25'
  • Darius Osei 33'
  • Robert Briggs 69'
  • Callum Ross 86'
Att. 401
Buxton
0 - 0 Full time
Stafford Rangers
Stafford Rangers win 2 - 4 on penalties.
Att. 369
Chasetown
  • Joey Butlin 45'
1 - 1 Full time
AFC Telford United
  • Jason Hardy 84'
AFC Telford United win 4 - 5 on penalties.
15:00
Curzon Ashton
  • Matthew Waters 50'
1 - 2 Full time
FC United of Manchester
  • Regan Linney 11'
  • Paul Ennis 71'