Results

Wednesday 21 October 2020

North/West Division

19:45
Widnes
P - P
Prescot Cables

Tuesday 20 October 2020

North/West Division

Att. 269
City of Liverpool FC
  • James McCarten 79'
1 - 0 Full time
Trafford
Att. 369
Marske United
  • Glen Butterworth 49'
1 - 1 Full time
Ossett United
  • Jack Stockdill 79'
Att. 134
Pickering Town
  • Harry Jessop 28'
1 - 0 Full time
Brighouse Town
19:45
Pontefract Collieries
P - P
Mossley
Att. 273
Ramsbottom United
  • Sefton Gonzales 52'
  • Mason Fawns 75'
2 - 2 Full time
Kendal Town
  • Jamie Hodgson 53'
  • Thomas Fagan 90'
Att. 235
Runcorn Linnets
  • Craig Lindfield 50' (Pen)
  • Craig Lindfield 66'
  • Stuart Crilly 77'
  • Iwan Murray 90'
4 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Erico Sousa 15'
  • Bailey Thompson 71'
Att. 400
Workington
  • Reuben Jerome 56'
  • Reuben Jerome 90'
2 - 1 Full time
Clitheroe
  • Christopher Smalley 22'

Tuesday 13 October 2020

North/West Division

Att. 400
Clitheroe
  • Daniel Wilkins 12'
  • Kielen Adams 35'
  • Terry Cummings 50'
3 - 1 Full time
Ramsbottom United
  • Anthony Donaldson 45'
Att. 149
Colne
  • Reece Webb-Foster 9'
  • Thomas Dean 13'
  • Jamie Cooke 30'
  • Jamie Cooke 32'
  • Thomas Dean 50'
  • Alexander Dodd 66'
6 - 2 Full time
Pontefract Collieries
  • Damian Reeves 2'
  • Damian Reeves 74'
Att. 230
Ossett United
  • Nash Connolly 27'
  • Jack Normanton 82'
  • Jack Stockdill 84'
3 - 2 Full time
Widnes
  • Kevin Towey 2'
  • James Steele 25'
19:45
Prescot Cables
  • James Edgar 57' (Pen)
  • Matty Hamilton 72'
2 - 2 Full time
City of Liverpool FC
  • James McCarten 19'
  • Jamie McDonald 75'
19:45
Tadcaster Albion
P - P
Marske United

Monday 12 October 2020

North/West Division

Att. 341
Brighouse Town
  • James Hurtley 2'
  • Alhassane Keita 72'
  • Laurence Sorhaindo 74'
3 - 4 Full time
Dunston
  • Terence Galbraith 6' (Pen)
  • Michael Hall 12'
  • Terence Galbraith 39'
  • Connor Bell 80'

Saturday 10 October 2020

North/West Division

Att. 396
Brighouse Town
  • Kurt Harris 16'
  • Javelle Clarke 65'
2 - 5 Full time
City of Liverpool FC
  • Nathan Burke 31'
  • Nathan Burke 45' (Pen)
  • Stephen Rigby 48'
  • Elliott Nevitt 69'
  • Elliott Nevitt 78'
Att. 222
Dunston
  • Liam Thear 40'
  • Michael Hall 77'
  • Jack Elliott 85'
3 - 2 Full time
Prescot Cables
  • James Edgar 67'
  • Matty Hamilton 73'
Att. 298
Marine
  • Joshua Hmami 34'
  • Momodou Touray 38'
2 - 0 Full time
Tadcaster Albion
Att. 362
Marske United
  • Adam Wheatley 5'
  • Matthew Tymon 15'
  • Adam Wheatley 17'
  • Matthew Tymon 55'
  • Curtis Round 65'
5 - 1 Full time
Trafford
  • Matthew Morgan 73'
Att. 166
Pickering Town
0 - 1 Full time
Kendal Town
  • Hugo Rodriguez 9'
Att. 393
Ramsbottom United
  • Anthony Donaldson 44'
  • Khalil Osi-Efa 90'
2 - 1 Full time
Ossett United
  • Aaron Haswell 27'
Att. 305
Runcorn Linnets
  • Sean O'Mahony 62'
1 - 1 Full time
Clitheroe
  • Craig Hobson 50'
15:00
Widnes
  • James Steele 38'
1 - 1 Full time
Colne
  • Thomas Dean 10'
Att. 400
Workington
  • Scott Allison 21'
  • David Symington 83'
2 - 0 Full time
Mossley

Wednesday 7 October 2020

North/West Division

19:45
Widnes
0 - 2 Full time
Marine
  • Joshua Hmami 6'
  • Joshua Hmami 33'

Tuesday 6 October 2020

North/West Division

Att. 213
Colne
0 - 1 Full time
Workington
  • Scott Allison 61' (Pen)
Att. 231
Dunston
  • Liam Thear 43'
1 - 1 Full time
Tadcaster Albion
  • Junayd Pandor 70'
Att. 361
Mossley
  • Daniel McLaughlin 83'
1 - 3 Full time
Clitheroe
  • Kielen Adams 3'
  • Daniel Wilkins 24'
  • Kieran Feeney 78'
Att. 135
Pickering Town
  • Jason Barnes 21'
  • Harry Jessop 80'
2 - 1 Full time
Ossett United
  • George Green 58'
Att. 167
Pontefract Collieries
  • Albert Ibrahimi 85' (Pen)
1 - 1 Full time
Marske United
  • Matthew Tymon 90'
Att. 200
Trafford
  • Matthew Morgan 7'
  • Ben Halfacre 68'
2 - 0 Full time
Kendal Town

Monday 5 October 2020

North/West Division

Att. 346
Brighouse Town
  • Edward Church 36'
  • Joshua Grant 39'
  • Edward Church 51'
3 - 3 Full time
Runcorn Linnets
  • Kurt Sherlock 56' (Pen)
  • Kurt Sherlock 90' (Pen)
  • Joshua Brizell 90'

Saturday 3 October 2020

North/West Division

Att. 400
Clitheroe
  • Terry Cummings 30'
  • Conor Gaul 65' (Pen)
2 - 2 Full time
Trafford
  • Max Hazeldine 6'
  • Max Hazeldine 58' (Pen)
Att. 300
Ossett United
0 - 1 Full time
Colne
  • Jamie Cooke 70'
Att. 108
Pickering Town
0 - 1 Full time
Dunston
  • Mark Fitzpatrick 31'
Att. 186
Ramsbottom United
  • Daniel O'Brien 12'
  • Daniel O'Brien 14'
  • Sefton Gonzales 65'
3 - 0 Full time
Pontefract Collieries
Att. 393
Workington
  • Reuben Jerome 11'
  • Liam Brockbank 24'
  • Reuben Jerome 51'
  • Carl Lightfoot 67'
  • Louis Potts 71'
5 - 2 Full time
City of Liverpool FC
  • Nathan Burke 15' (Pen)
  • John McGrath 86'

Latest news

NHS COVID-19 app at all games
General NHS COVID-19 app at all games

All NPL clubs are now required by law to use the new NHS Covid-19 app.

Radio Commentaries and Live Streams this evening
Podcasts Radio Commentaries and Live Streams this evening

All the links for the Streams and Radio Commentaries this evening in the Pitching In NPL

Fixture amendments 2020/21 #25-27
General Fixture amendments 2020/21 #25-27

The latest fixture changes.

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe