Results

Saturday 30 January 2021

Premier Division

15:00
Ashton United
P - P
Whitby Town
15:00
Bamber Bridge
P - P
Morpeth Town
15:00
Basford United
P - P
Witton Albion
15:00
Lancaster City
P - P
Hyde United
15:00
Matlock Town
P - P
Atherton Collieries
15:00
Mickleover FC
P - P
Nantwich Town
15:00
Radcliffe FC
P - P
Scarborough Athletic
15:00
South Shields
P - P
Gainsborough Trinity
15:00
Stafford Rangers
P - P
Buxton
15:00
Stalybridge Celtic
P - P
Grantham Town
15:00
Warrington Town
P - P
FC United of Manchester

North/West Division

15:00
City of Liverpool FC
P - P
Prescot Cables
15:00
Dunston
P - P
Brighouse Town
15:00
Marine
P - P
Trafford
15:00
Marske United
P - P
Tadcaster Albion
15:00
Pickering Town
P - P
Mossley
15:00
Pontefract Collieries
P - P
Colne
15:00
Ramsbottom United
P - P
Clitheroe
15:00
Widnes
P - P
Ossett United
15:00
Workington
P - P
Kendal Town

South/East Division

15:00
Belper Town
P - P
Stocksbridge Park Steels
15:00
Glossop North End
C - C
Loughborough Dynamo
15:00
Leek Town
P - P
Ilkeston Town
15:00
Market Drayton Town
P - P
Kidsgrove Athletic
15:00
Newcastle Town
P - P
Chasetown
15:00
Sheffield FC
P - P
Frickley Athletic
15:00
Spalding United
P - P
Cleethorpes Town
15:00
Stamford
P - P
Carlton Town
15:00
Sutton Coldfield Town
P - P
Worksop Town
15:00
Wisbech Town
P - P
Lincoln United

Saturday 23 January 2021

Premier Division

15:00
Atherton Collieries
P - P
Basford United
15:00
Buxton
P - P
South Shields
15:00
FC United of Manchester
P - P
Bamber Bridge
15:00
Gainsborough Trinity
P - P
Mickleover FC
15:00
Grantham Town
P - P
Radcliffe FC
15:00
Hyde United
P - P
Ashton United
15:00
Morpeth Town
P - P
Stafford Rangers
15:00
Nantwich Town
P - P
Lancaster City
15:00
Scarborough Athletic
P - P
Warrington Town
15:00
Whitby Town
P - P
Matlock Town
15:00
Witton Albion
P - P
Stalybridge Celtic

North/West Division

15:00
City of Liverpool FC
P - P
Brighouse Town
15:00
Clitheroe
P - P
Runcorn Linnets
15:00
Colne
P - P
Widnes
15:00
Kendal Town
P - P
Pickering Town
15:00
Mossley
P - P
Workington
15:00
Ossett United
P - P
Ramsbottom United
15:00
Prescot Cables
P - P
Dunston
15:00
Tadcaster Albion
P - P
Marine
15:00
Trafford
P - P
Marske United

South/East Division

15:00
Carlton Town
P - P
Newcastle Town
15:00
Chasetown
P - P
Spalding United
15:00
Cleethorpes Town
P - P
Leek Town
15:00
Frickley Athletic
P - P
Wisbech Town
15:00
Ilkeston Town
P - P
Market Drayton Town
15:00
Kidsgrove Athletic
C - C
Glossop North End
15:00
Lincoln United
P - P
Sutton Coldfield Town
15:00
Loughborough Dynamo
P - P
Sheffield FC
15:00
Stocksbridge Park Steels
P - P
Stamford
15:00
Worksop Town
P - P
Belper Town

Tuesday 19 January 2021

The FA Trophy 20-21 - Fourth Round

19:45
Stamford
0 - 2 Full time
Hereford
  • THOMAS OWEN-EVANS 11'
  • THOMAS OWEN-EVANS 78'

Saturday 16 January 2021

Premier Division

15:00
Ashton United
P - P
Basford United
15:00
Grantham Town
P - P
Witton Albion
15:00
Hyde United
P - P
Atherton Collieries
15:00
Lancaster City
P - P
Buxton
15:00
Matlock Town
P - P
FC United of Manchester
15:00
Mickleover FC
P - P
Bamber Bridge
15:00
Nantwich Town
P - P
Morpeth Town
15:00
Radcliffe FC
P - P
Stafford Rangers
15:00
Scarborough Athletic
P - P
Gainsborough Trinity
15:00
Warrington Town
P - P
South Shields
15:00
Whitby Town
P - P
Stalybridge Celtic

North/West Division

15:00
City of Liverpool FC
P - P
Colne
15:00
Dunston
P - P
Mossley
15:00
Marine
P - P
Clitheroe
15:00
Pickering Town
P - P
Prescot Cables
15:00
Pontefract Collieries
P - P
Brighouse Town
15:00
Ramsbottom United
P - P
Tadcaster Albion
15:00
Runcorn Linnets
P - P
Kendal Town
15:00
Widnes
P - P
Trafford
15:00
Workington
P - P
Ossett United

South/East Division

15:00
Belper Town
P - P
Cleethorpes Town
15:00
Glossop North End
C - C
Lincoln United
15:00
Leek Town
P - P
Carlton Town
15:00
Market Drayton Town
P - P
Frickley Athletic
15:00
Newcastle Town
P - P
Stocksbridge Park Steels
15:00
Sheffield FC
P - P
Kidsgrove Athletic
15:00
Spalding United
P - P
Worksop Town
15:00
Stamford
P - P
Chasetown
15:00
Sutton Coldfield Town
P - P
Ilkeston Town
15:00
Wisbech Town
P - P
Loughborough Dynamo

Tuesday 12 January 2021

Premier Division

19:45
Witton Albion
P - P
Bamber Bridge

Sunday 10 January 2021

The Emirates FA Cup 20-21 - Third Round

17:00
Marine
0 - 5 Full time
Tottenham Hotspur
  • Carlos Vinicius 24'
  • Carlos Vinicius 30'
  • Lucas Moura 32'
  • Carlos Vinicius 37'
  • Alfie Devine 60'
Behind closed doors

Saturday 9 January 2021

Premier Division

15:00
Atherton Collieries
P - P
Grantham Town
15:00
Bamber Bridge
P - P
Ashton United
15:00
Basford United
P - P
Lancaster City
15:00
Gainsborough Trinity
P - P
Warrington Town
15:00
Morpeth Town
P - P
Mickleover FC
15:00
Scarborough Athletic
P - P
FC United of Manchester
15:00
South Shields
P - P
Hyde United
15:00
Stafford Rangers
P - P
Matlock Town
15:00
Stalybridge Celtic
P - P
Nantwich Town
15:00
Whitby Town
P - P
Buxton
15:00
Witton Albion
P - P
Radcliffe FC

North/West Division

15:00
Brighouse Town
P - P
Widnes
15:00
Clitheroe
P - P
Pontefract Collieries
15:00
Colne
P - P
Pickering Town
15:00
Kendal Town
P - P
Dunston
15:00
Mossley
P - P
Marske United
15:00
Ossett United
P - P
Marine
15:00
Prescot Cables
P - P
Workington
15:00
Tadcaster Albion
P - P
City of Liverpool FC
15:00
Trafford
P - P
Runcorn Linnets

South/East Division

15:00
Carlton Town
P - P
Belper Town
15:00
Chasetown
P - P
Wisbech Town
15:00
Cleethorpes Town
P - P
Stamford
15:00
Frickley Athletic
P - P
Leek Town
15:00
Ilkeston Town
C - C
Glossop North End
15:00
Kidsgrove Athletic
P - P
Spalding United
15:00
Lincoln United
P - P
Market Drayton Town
15:00
Loughborough Dynamo
P - P
Newcastle Town
15:00
Stocksbridge Park Steels
P - P
Sutton Coldfield Town
15:00
Worksop Town
P - P
Sheffield FC

Saturday 2 January 2021

North/West Division

15:00
Ossett United
P - P
Brighouse Town

South/East Division

15:00
Loughborough Dynamo
P - P
Chasetown

Friday 1 January 2021

Premier Division

15:00
Ashton United
P - P
Stalybridge Celtic
15:00
Grantham Town
P - P
Basford United
15:00
Hyde United
P - P
Buxton
15:00
Lancaster City
P - P
Atherton Collieries
15:00
Matlock Town
P - P
Gainsborough Trinity
15:00
Mickleover FC
P - P
Stafford Rangers
15:00
Nantwich Town
P - P
Witton Albion
15:00
Radcliffe FC
P - P
FC United of Manchester
15:00
Scarborough Athletic
P - P
South Shields
15:00
Warrington Town
P - P
Bamber Bridge

North/West Division

15:00
Clitheroe
P - P
Colne
15:00
Kendal Town
P - P
Widnes
15:00
Marine
P - P
Prescot Cables
15:00
Marske United
P - P
Dunston
15:00
Ramsbottom United
P - P
Trafford
15:00
Runcorn Linnets
P - P
City of Liverpool FC
13:00
Tadcaster Albion
P - P
Pickering Town
15:00
Workington
P - P
Pontefract Collieries

South/East Division

15:00
Frickley Athletic
P - P
Worksop Town
15:00
Glossop North End
C - C
Stocksbridge Park Steels
15:00
Ilkeston Town
P - P
Belper Town
15:00
Kidsgrove Athletic
P - P
Carlton Town
15:00
Lincoln United
P - P
Spalding United
15:00
Market Drayton Town
P - P
Newcastle Town
15:00
Sheffield FC
P - P
Leek Town
15:00
Sutton Coldfield Town
P - P
Cleethorpes Town
15:00
Wisbech Town
P - P
Stamford

Latest news

Adam Hughes joins City of Liverpool
City of Liverpool FC Adam Hughes joins City of Liverpool

City of Liverpool have announced the signing of Adam Hughes from Cymru Premier side The New Saints.

Matlock snap up Pritchard and Wiles
Matlock Town Matlock snap up Pritchard and Wiles

Matlock Town have announced the signings of left-sided full-back or winger John Pritchard and midfielder Alex Wiles, subject to FA approval.

Jack Dunn and Callum Grogan depart Warrington Town
Warrington Town Jack Dunn and Callum Grogan depart Warrington Town

Warrington Town have confirmed that Jack Dunn and Callum Grogan have both left the club.

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe