Results

Saturday 30 September 2023

Northern Premier League - Premier

Att. 384
Basford United
  • Remaye Campbell 25'
  • Remaye Campbell 44'
  • Remaye Campbell 45' (Pen)
3 - 0 Full time
Gainsborough Trinity
Att. 650
Ilkeston Town
  • Luke Cox 48'
1 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 517
Stafford Rangers
0 - 0 Full time
Bradford (Park Avenue)
Att. 1026
Workington
  • Sam Smith 67'
  • Kitt Nelson 77'
2 - 1 Full time
FC United of Manchester
  • Max Cane 90'

Northern Premier League - East

Att. 414
Belper Town
  • Kevin Bastos 74'
  • James Cadman 78'
2 - 1 Full time
Consett
  • Will Shaw 61'
Att. 183
Brighouse Town
  • Mohammad Qasim 48'
  • Jack Normanton 51'
2 - 1 Full time
Newton Aycliffe
  • Liam Adamson 90'
Att. 344
Cleethorpes Town
  • Will Annan 52'
1 - 0 Full time
Ashington
Att. 197
Dunston
  • Luke Carr 90'
1 - 0 Full time
Liversedge
Att. 324
Grantham Town
  • Greg Smith 10'
  • Tommaso Zerboni 90'
2 - 2 Full time
Pontefract Collieries
  • Daniel Burns 26'
  • Adam Haw 34'
Att. 210
Hebburn Town
  • Robbie Spence 51'
  • Joseph Walton 90'
  • Aidan Heywood 90'
3 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 357
Ossett United
0 - 2 Full time
Grimsby Borough
  • Edwin Essel 44'
  • Luis Adlard 68'
Att. 444
Sheffield
  • Luke Mangham 45'
  • Curtis Morrison 82'
  • Curtis Morrison 88'
3 - 1 Full time
Bridlington Town
  • Lewis Dennison 12'
Att. 450
Stockton Town
  • Michael Sweet 6'
  • Michael Roberts 66'
  • Glen Butterworth 90'
3 - 0 Full time
North Ferriby
Att. 171
Winterton Rangers
  • Steven Ridley 34'
  • Steven Ridley 60' (Pen)
2 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Charlie Oglesby 16'

Northern Premier League - Midlands

Att. 387
AFC Rushden & Diamonds
  • Dylan Edge 33'
1 - 2 Full time
Hinckley LR
  • Dominic Brennan 28'
  • Liam Read 40'
Att. 545
Corby Town
0 - 0 Full time
Lye Town
Att. 209
Harborough Town
  • Paul Malone 9'
  • Alex Morris 83'
2 - 0 Full time
Boldmere St Michaels
Att. 218
Quorn
  • Tyree Wilson 20'
  • Paddy Webb 24'
  • Cain Noble 37'
  • Tyree Wilson 42'
  • Jack Samples 70'
  • Tyrell Shannon-Lewis 86'
6 - 1 Full time
Gresley Rovers
  • Jamie Sleigh 79'
Att. 330
Rugby Town
  • Luke English 33'
1 - 2 Full time
Coventry Sphinx
  • Callum Woodward 62' (Pen)
  • Matthew Shipman 78'
Att. 178
Shepshed Dynamo
  • Kyle Dixon 58' (Pen)
1 - 0 Full time
Coleshill Town
Att. 695
Spalding United
  • James Clifton 9'
1 - 0 Full time
Bedworth United
Att. 138
Sutton Coldfield Town
0 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Connor Furey 32'
  • Tom Marshall 45'
Att. 138
Walsall Wood
  • Alexander Bradley 51' (Pen)
  • Owen Watkins 90'
2 - 2 Full time
Anstey Nomads
  • Luis Rose 18'
  • Lewis Gibbens 76'

Northern Premier League - West

Att. 252
Avro
  • Muis Bibire Bello 39'
1 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Aaron Bott 89'
Att. 156
Chasetown
  • Ben Lund 12'
  • Ben Lund 26'
  • Jack Langston 34'
3 - 3 Full time
Clitheroe
  • Sefton Gonzales 48'
  • Jacob Hanson 54'
  • Veron Parny 83'
Att. 288
City of Liverpool FC
  • Jawad Jebrin 83'
1 - 2 Full time
1874 Northwich
  • Lucas Weir 20'
  • Eric Byrne 90'
Att. 154
Hanley Town
0 - 3 Full time
Prescot Cables
  • John Murphy 50'
  • Anthony Donaldson 77'
  • Kyle Sambor 90'
Att. 457
Mossley
  • Oumar Camara 4'
1 - 0 Full time
Hednesford Town
Att. 160
Newcastle Town
  • Callum Speed 59'
  • Callum Speed 61'
2 - 2 Full time
Trafford
  • Eddie Servuts 8'
  • Alfie Belcher 16'
Att. 561
Runcorn Linnets
  • Will Saxon 60'
1 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 419
Witton Albion
  • Lee Jackson 80'
  • Connor Hughes 90'
2 - 1 Full time
Widnes
  • Jack McGowan 32'

The FA Cup 23-24 - Third Qualifying Round

Att. 738
Blyth Spartans
  • Jonathan O'Connell 70'
1 - 1 Full time
Worksop Town
  • Liam Hughes 53'
Att. 2162
Chester
  • Harrison Burke 75'
  • Matty Williams 90'
2 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Connor Heath 84'
Att. 1550
Hereford
  • Alexander Babos 14'
  • Yusifu Ceesay 43'
  • Jack Tolley 70'
3 - 0 Full time
Cambridge City
Att. 620
Hyde United
0 - 2 Full time
Marine
  • Manasse Mampala 35'
  • Fin Sinclair-Smith 47'
Att. 346
Lancaster City
0 - 2 Full time
Ashton United
  • Jason Gilchrist 60'
  • Jason Gilchrist 75'
Att. 825
Leek Town
  • Marc Grocott 11'
  • Rob Stevenson 48'
2 - 0 Full time
South Shields
Att. 1429
Macclesfield
  • Alex Curran 28'
  • John Rooney 67'
2 - 1 Full time
Warrington Rylands
  • Adama Sidibeh 24'
Att. 657
Whitby Town
  • Jacob Gratton 60' (Pen)
1 - 0 Full time
Morpeth Town

Wednesday 27 September 2023

Northern Premier League - East

Att. 367
Cleethorpes Town
  • Will Annan 25'
  • Curtis Bateson 54' (Pen)
  • Paul Walker 73'
  • Jon Oglesby 85'
4 - 0 Full time
Winterton Rangers

Tuesday 26 September 2023

Northern Premier League - Premier

Att. 234
Ashton United
  • Jason Gilchrist 19'
  • James Hardy 45'
2 - 1 Full time
Bradford (Park Avenue)
  • Lucas Odunston 36'
Att. 226
Atherton Collieries
  • Nathan Caine 3'
1 - 2 Full time
Bamber Bridge
  • MacAuley Wilson 77' (Pen)
  • Harry Scarborough 90'
Att. 993
Ilkeston Town
  • Jamie Walker 80'
1 - 1 Full time
Macclesfield
  • Kane Drummond 71'
Att. 1222
Marine
  • Fin Sinclair-Smith 3'
  • Sol Solomon 12'
  • Fin Sinclair-Smith 70'
3 - 2 Full time
Radcliffe
  • Jamie Morgan 45'
  • Josh Hancock 82'
Att. 318
Morpeth Town
  • Sam Hodgson 90'
1 - 1 Full time
Guiseley
  • Reece Kendall 78'
Att. 461
Stafford Rangers
  • Jack Massey 61'
1 - 2 Full time
Hyde United
  • Jimiel Chikukwa 53'
  • Jack Redshaw 75' (Pen)
Att. 756
Warrington Rylands
  • Scott Bakkor 46'
1 - 0 Full time
FC United of Manchester
Att. 581
Workington
  • Steven Rigg 11'
  • David Symington 60'
2 - 1 Full time
Lancaster City
  • Simon Grand 90'
Att. 681
Worksop Town
  • Liam Hughes 21'
  • Aleksandrs Starcenko 90'
2 - 0 Full time
Matlock Town

Northern Premier League - East

Att. 146
Newton Aycliffe
  • Liam Adamson 79'
1 - 0 Full time
Sheffield
Att. 130
Stocksbridge Park Steels
  • Kurtis Turner 54'
1 - 2 Full time
Grimsby Borough
  • Reece York 41'
  • Adam Drury 89'

Northern Premier League - Midlands

Att. 269
Anstey Nomads
  • Corey Armeni 4'
  • Nyle Blake 47'
2 - 2 Full time
Spalding United
  • James Clifton 5'
  • Jordan Graham 36' (Pen)
Att. 136
Cambridge City
  • Lewis Darlington 39'
  • Joe Hood 44'
  • Daniel Cotton 45'
  • Stan Leech 45'
  • Stan Leech 70'
5 - 1 Full time
Rugby Town
  • Roger Lee 45'

Northern Premier League - West

Att. 157
Hanley Town
  • Reece Jones 23' (Pen)
1 - 0 Full time
Nantwich Town
Att. 188
Kidsgrove Athletic
  • Kieran Knapper 10'
  • Nathan Morley 49'
2 - 1 Full time
Vauxhall Motors
  • Lewis Buckley 71'

Leicestershire Challenge Cup 23-24 - Round 1

19:45
Loughborough Dynamo
vs
Ashby Ivanhoe

Northumberland Senior Cup 23-24 - First Round

19:30
Ashington AFC
vs
Newcastle University

Monday 25 September 2023

Northern Premier League - East

Att. 181
Brighouse Town
0 - 2 Full time
Dunston
  • Jack Maskell 12'
  • Jack Maskell 59'

Sunday 24 September 2023

The FA Trophy 23-24 - Second Qualifying Round

Att. 173
Cambridge City
0 - 2 Full time
Leighton Town
  • Jake Watkinson 45'
  • Jake Watkinson 72' (Pen)

Saturday 23 September 2023

Northern Premier League - Premier

Att. 378
Bamber Bridge
  • Daniel Forbes 6'
  • Jack Baxter 38'
  • Harry Scarborough 63'
3 - 3 Full time
Morpeth Town
  • Michael Turner 13'
  • MacAuley Wilson 18' (OG)
  • Sam Hodgson 32'
Att. 438
Bradford (Park Avenue)
  • Will Longbottom 90'
1 - 2 Full time
Workington
  • Steven Rigg 15'
  • Daniel Wordsworth 81'
Att. 1610
FC United of Manchester
  • Michael Donohue 23'
1 - 1 Full time
Whitby Town
  • Bradley Fewster 39'
Att. 548
Gainsborough Trinity
  • Dayle Southwell 12' (Pen)
  • Dylan Cogill 51'
  • Dayle Southwell 78'
  • Joel Holvey 90'
4 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Jordan Scanlon 75' (Pen)
Att. 599
Guiseley
0 - 1 Full time
Ashton United
  • Alex Byrne 53' (Pen)
Att. 489
Hyde United
  • Antoine Makoli 90'
1 - 0 Full time
Basford United
Att. 418
Lancaster City
0 - 4 Full time
Ilkeston Town
  • Jamie Walker 15'
  • Jamie Walker 34'
  • Jamie Walker 62'
  • L'Varn Brandy 74'
Att. 3012
Macclesfield
  • Tom Peers 63'
  • Alex Curran 90'
2 - 0 Full time
Stafford Rangers
Att. 634
Matlock Town
  • Jonathon Margetts 42'
  • Karl Demidh 60'
2 - 4 Full time
Warrington Rylands
  • Benjamin Hough 6'
  • Adama Sidibeh 18'
  • Adama Sidibeh 53'
  • Scott Bakkor 90'
Att. 959
Radcliffe
  • Lois Maynard 1'
  • Jamie Morgan 25'
  • Lois Maynard 44'
  • Bradley Jackson 90'
4 - 3 Full time
Worksop Town
  • Liam Hughes 15'
  • Vaughan Redford 23'
  • Liam Hughes 67'

Northern Premier League - East

Att. 193
Bridlington Town
  • Ali Aydemir 47'
  • Ali Aydemir 61'
2 - 3 Full time
Cleethorpes Town
  • Alex Flett 14' (Pen)
  • Jack Bulless 74' (OG)
  • Will Annan 89'
Att. 390
Consett
0 - 2 Full time
Pontefract Collieries
  • Connor Smythe 51'
  • Adam Priestley 90' (Pen)

Northern Premier League - Midlands

Att. 118
Lye Town
  • Adam Meacham 16'
  • Adam Meacham 45'
  • Samuel Hall 45'
  • Adam Meacham 60'
4 - 2 Full time
Rugby Town
  • Massiah McDonald 84'
  • Andrew Wooldridge 90'
Att. 330
Spalding United
  • James Clifton 4'
  • Glenn Walker 13'
  • Jordan Graham 16'
  • Danny Draper 42'
  • Kyle Barker 45'
  • Nathan Stainfield 90'
6 - 1 Full time
Shepshed Dynamo
  • James Snedden 65' (Pen)

The FA Trophy 23-24 - Second Qualifying Round

Att. 129
Anstey Nomads
  • Corey Armeni 39'
  • Luis Rose 62'
2 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Evan Garnett 5'
  • Evan Garnett 71'
Anstey Nomads win 4 - 2 on penalties.
Att. 164
Avro
0 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Avro win 4 - 2 on penalties.
Att. 368
Belper Town
  • Mason Warren 83'
1 - 2 Full time
Walsall Wood
  • Sam Unitt 20'
  • Matthew Hughes 25'
Att. 143
Boldmere St Michaels
  • Harry Sweeney 45'
  • Owen Parry 87'
2 - 1 Full time
Grantham Town
  • Greg Smith 49' (Pen)
Att. 190
Brighouse Town
  • Jack Normanton 36'
  • Jack Normanton 81' (Pen)
2 - 2 Full time
Clitheroe
  • Richard Baker 12' (Pen)
  • Domaine Rouse 90'
Brighouse Town win 4 - 1 on penalties.
Att. 128
Carlton Town
  • Niall Davie 4' (Pen)
  • Khyle Sargent 28'
2 - 1 Full time
Chasetown
  • Ryan Nesbitt 77'
Att. 251
City of Liverpool FC
  • Callum Schorah 8'
  • Callum Schorah 45'
2 - 1 Full time
Witton Albion
  • Tom Pope 47'
Att. 176
Hanley Town
  • Kieran Brown 70'
  • Tyrone Ofori 90'
2 - 1 Full time
Sheffield
  • Curtis Morrison 47'
Att. 138
Hinckley LR
0 - 0 Full time
Harborough Town
Harborough Town win 5 - 6 on penalties.
Att. 233
Kidsgrove Athletic
  • Callum Lovatt 22'
  • Lewis Bergin 64'
2 - 4 Full time
Sporting Khalsa
  • Toumani Sidibe 13'
  • Toumani Sidibe 34'
  • Toumani Sidibe 77'
  • Toumani Sidibe 90'
Att. 307
Nantwich Town
  • Kai Evans 9'
  • Kai Evans 59' (Pen)
2 - 1 Full time
Dunston
  • Scott Butler 50' (OG)
Att. 453
North Ferriby
  • Niall Tilsley 2'
  • Danny Earl 69'
2 - 2 Full time
Prescot Cables
  • Nathan Koehler 68'
  • Kyle Sambor 76'
North Ferriby win 6 - 5 on penalties.
Att. 206
Quorn
  • Charlie Marzano 24'
  • Courey Grantham 51'
  • Courey Grantham 77'
  • Tyrell Shannon-Lewis 87'
4 - 2 Full time
Leek Town
  • Julius Ndene 13'
  • Julius Ndene 55'
Att. 365
Stockton Town
0 - 2 Full time
Bootle
  • Sam Burns 41'
  • Owen Robinson 62'
Att. 152
Vauxhall Motors
0 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Tomas Poole 20'

Tuesday 19 September 2023

The FA Cup 23-24 - Second Qualifing Round Replay

Att. 258
Atherton Collieries
  • Dylan Moonan 12'
1 - 3 Full time
Ashton United
  • Jason Gilchrist 24'
  • Jason Gilchrist 38'
  • Keilen Adams 90'
Att. 603
Chorley
  • David Moyo 24'
  • Harvey Smith 32'
  • Carlton Ubaezuonu 39' (Pen)
3 - 1 Full time
Runcorn Linnets
  • Max Woodcock 90'
Att. 412
Emley AFC
  • Paul Walker 89'
  • Ross Hardaker 105'
  • James Walshaw 119'
3 - 1 Full time
Mossley
  • Oumar Camara 90'
After Extra Time (1-1 at FT)
Att. 660
Marine
  • Sol Solomon 26'
  • Sol Solomon 51'
2 - 1 Full time
Spennymoor Town
  • Glen Taylor 90'

Sheffield & Hallam Senior Cup 23-24 - First Round

Att. 127
Stocksbridge Park Steels
4 - 1 Full time
Dearne and District

Monday 18 September 2023

The FA Cup 23-24 - Second Qualifing Round Replay

Att. 322
Bradford (Park Avenue)
  • Bradley Dockerty 10'
1 - 3 Full time
Blyth Spartans
  • Will McGowan 13'
  • Jonathan Hooper 110'
  • Cedric Main 118'
After Extra Time (1-1 at FT)

Sunday 17 September 2023

The FA Cup 23-24 - Second Qualifying Round

Att. 308
Biggleswade
  • Pemi Aderoju 25'
1 - 2 Full time
Cambridge City
  • Stefan Broccoli 9'
  • Daniel Cotton 14'

Saturday 16 September 2023

Northern Premier League - Premier

Att. 702
Basford United
0 - 1 Full time
Ilkeston Town
  • Zak Goodson 61'

Northern Premier League - East

Att. 411
Ashington
  • Paul Van-Zandvliet 9'
  • Craig Spooner 48'
  • Paul Van-Zandvliet 54'
3 - 1 Full time
Dunston
  • Jordan Lamb 36'
Att. 248
Bridlington Town
  • Lewis Dennison 38'
1 - 5 Full time
Belper Town
  • Phil Watt 9'
  • Revarnelle James 17'
  • Kevin Bastos 53'
  • Kevin Bastos 58'
  • Revarnelle James 79'
Att. 141
Grimsby Borough
  • Harvey Tomlinson 71'
1 - 2 Full time
Grantham Town
  • Bradley Andrews-McGregor 61'
  • Bradley Andrews-McGregor 80'
Att. 187
Liversedge
  • Marley Blair 40'
  • Alex Wollerton 58'
  • Jack Dyche 88'
3 - 2 Full time
Sheffield
  • Luke Mangham 53' (Pen)
  • Luke Aldrich 59'
Att. 158
Newton Aycliffe
  • Cole Kiernan 43'
1 - 3 Full time
Ossett United
  • Diego Edwards 15'
  • Fabian Bailey 79'
  • Diego Edwards 90'
Att. 598
North Ferriby
  • Tom Corner 45'
  • Danny Clarke 69'
  • Danny Earl 76'
3 - 0 Full time
Winterton Rangers
Att. 323
Pontefract Collieries
  • Adam Haw 17'
  • Lewis Chorlton 76'
2 - 0 Full time
Stockton Town
Att. 171
Stocksbridge Park Steels
  • Tomas Poole 5'
  • Ross Goodwin 37'
  • Jack Watson 65'
3 - 0 Full time
Brighouse Town

Northern Premier League - Midlands

Att. 82
Boldmere St Michaels
  • Callum Gittings 28'
1 - 3 Full time
Shepshed Dynamo
  • James Shaw 37'
  • Kyle Dixon 50' (Pen)
  • James Shaw 63'
Att. 168
Coleshill Town
  • Taylor Carter-Byrne 45'
  • Robbie Bunn 55'
  • Theo Rowe 62' (Pen)
3 - 3 Full time
Quorn
  • Paddy Webb 34' (Pen)
  • Cain Noble 39'
  • Courey Grantham 87'
Att. 202
Coventry Sphinx
  • Matthew Shipman 50'
  • Dylan Parker 89'
2 - 1 Full time
AFC Rushden & Diamonds
  • William Jones 22'
Att. 254
Gresley Rovers
0 - 3 Full time
Bedworth United
  • Kory Burke 23'
  • Elliot Parrott 37'
  • Leo Stone 71'
Att. 160
Hinckley LR
  • Tendai Daire 40'
  • Tendai Daire 56' (Pen)
  • Dominic Brennan 90'
3 - 2 Full time
Corby Town
  • Jordan O'Brien 3'
  • Connor Tomlinson 6'
Att. 118
Loughborough Dynamo
  • Rio Molyneaux 46'
  • Rio Molyneaux 61'
  • Evan Garnett 75'
  • Rio Molyneaux 80'
4 - 0 Full time
Walsall Wood
Att. 107
Lye Town
  • Joe Palmer 14'
  • Adam Meacham 15'
2 - 0 Full time
Sutton Coldfield Town

Northern Premier League - West

Att. 408
Bootle
  • Sam Burns 89'
1 - 2 Full time
Vauxhall Motors
  • Stephen Rigby 40'
  • Michael Burkey 68'
Att. 633
Clitheroe
  • Billy Priestley 45'
  • Jacob Hanson 90'
2 - 2 Full time
Avro
  • Kyle Hawley 67'
  • Kane Wallwork 72'
Att. 547
Hednesford Town
  • Desean Martin 47'
1 - 2 Full time
Hanley Town
  • Samuel Paddock 43' (OG)
  • Jack Kelly 90' (OG)
Att. 256
Kidsgrove Athletic
  • Joe Woolley 6'
  • Joe Woolley 35'
2 - 1 Full time
Chasetown
  • Luke Yates 8'
Att. 575
Stalybridge Celtic
  • Aaron Dwyer 9'
  • Matthew Bryan 13'
  • Aaron Dwyer 27'
  • Matthew Bryan 33'
4 - 0 Full time
Witton Albion
Att. 175
Widnes
0 - 2 Full time
Newcastle Town
  • Tommy Van Der Laan 36'
  • Daniel Cockerline 45'

The FA Cup 23-24 - Second Qualifying Round

Att. 265
Ashton United
  • Mitchell Rose 6'
  • James Caton 22'
2 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Ben Rydel 39'
  • Dylan Moonan 75'
Att. 663
Blyth Spartans
  • Jack Bodenham 22'
1 - 1 Full time
Bradford (Park Avenue)
  • Harry Colville 82'
Att. 301
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 25'
  • Curtis Bateson 74'
2 - 4 Full time
Alfreton Town
  • Lewis Salmon 34'
  • Lewis Salmon 41'
  • Liam Waldock 65'
  • Kennedy Digie 85'
Att. 489
Coalville Town
  • Kieran Cook 76' (Pen)
  • Kieran Cook 90'
2 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Kaiman Anderson 60' (Pen)
Att. 1046
FC United of Manchester
0 - 4 Full time
Warrington Rylands
  • Adama Sidibeh 31'
  • Mo Touray 63'
  • James Neild 66'
  • Benjamin Hough 85'
Att. 1208
Hereford
2 - 0 Full time
Anstey Nomads
Att. 430
Hyde United
  • Matthew Fearnley 62'
  • Jack Redshaw 63'
2 - 1 Full time
Albion Sports
  • Lewis Waddington 77'
Att. 683
Kettering Town
  • Harry Reilly 23'
1 - 0 Full time
Sporting Khalsa
Att. 395
Lancaster City
  • Simon Grand 8'
  • Simon Grand 15'
  • Simon Grand 29'
  • Andrew Teague 32'
4 - 1 Full time
Marske United
  • Curtis Round 80'
Att. 334
Lincoln United
0 - 3 Full time
Worksop Town
  • Liam Hughes 79'
  • Jay Rollins 83'
  • Liam Hughes 90'
Att. 2274
Macclesfield
  • Laurent Mendy 29'
  • Luke Duffy 78'
2 - 0 Full time
Buxton
Att. 324
Mickleover
  • Andy Dales 13'
  • Andy Dales 55'
  • Stuart Beavon 72'
3 - 1 Full time
Spalding United
  • Jordan Graham 51' (Pen)
Att. 272
Morpeth Town
  • Sam Hodgson 15'
  • William Jenkins 28'
  • Sam Hodgson 59' (Pen)
3 - 0 Full time
Southport
Att. 433
Mossley
  • Jack Bannister 57'
1 - 1 Full time
Emley AFC
  • Samuel Pashley 90'
Att. 415
Nantwich Town
  • Troy Bourne 9'
  • Byron Harrison 83'
2 - 1 Full time
Banbury United
  • Byron Harrison 85' (OG)
Att. 907
Runcorn Linnets
  • Will Saxon 45'
1 - 1 Full time
Chorley
  • Jack Hazelhurst 72'
Att. 315
Rushall Olympic
  • Daniel Waldron 19'
  • Samuel Mantom 74'
  • Daniel Waldron 77'
3 - 2 Full time
Carlton Town
  • David Adegbola 54'
  • Daniel Brown 90'
Att. 573
Spennymoor Town
  • Joshua Popoola 61'
  • Glen Taylor 75'
2 - 2 Full time
Marine
  • Manasse Mampala 66'
  • Sol Solomon 83' (Pen)
Att. 840
Stourbridge
  • Alex Prosser 9'
  • Luke Benbow 77'
2 - 0 Full time
Matlock Town
Att. 840
Tamworth
  • Jordan Cullinane-Liburd 48'
  • Daniel Creaney 85'
2 - 1 Full time
Harborough Town
  • Paul Malone 26'
Att. 508
Whitby Town
  • Connor Simpson 23'
  • Adam Gell 27'
2 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Francis Smith 34'
Att. 720
Worcester City
0 - 2 Full time
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 64' (Pen)
  • Rob Stevenson 79'

Lincolnshire Senior Cup 23-24 - Round 1

Att. 201
Gainsborough Trinity
3 - 2 Full time
Stamford AFC

Friday 15 September 2023

Northern Premier League - East

Att. 418
Consett
  • Zak Atkinson 11'
  • Jack Gibbons 63'
  • Arjun Purewal 76'
3 - 0 Full time
Hebburn Town

The FA Cup 23-24 - Second Qualifying Round

Att. 982
Darlington
  • Tom Platt 14'
  • Toby Lees 72'
  • Jacob Hazel 90'
3 - 1 Full time
Workington
  • Steven Rigg 23'

Wednesday 13 September 2023

Northern Premier League - West

Att. 212
Widnes
0 - 1 Full time
Hanley Town
  • Jacob Twyford 90' (Pen)

Tuesday 12 September 2023

Northern Premier League - East

Att. 172
Newton Aycliffe
  • Jake Petitjean 32'
  • Kyle Davis 44'
2 - 0 Full time
Ashington

Northern Premier League - Midlands

Att. 212
Gresley Rovers
  • Daniel Munday 62'
  • Finlay Barker 90'
2 - 2 Full time
Boldmere St Michaels
  • Owen Parry 35'
  • Owen Parry 61'

Northern Premier League - West

Att. 420
Prescot Cables
0 - 2 Full time
Clitheroe
  • Billy Priestley 18'
  • Mark Howarth 85'
Att. 371
Witton Albion
  • Cameron Fogerty 37'
  • Joe Duckworth 54'
  • Joe Duckworth 83' (Pen)
3 - 2 Full time
Hednesford Town
  • Sam Griffiths 65'
  • Jez Abbey 74' (Pen)

Lancashire FA Challenge Trophy 23-24 - First Round

Att. 178
Lancaster City
2 - 1 Full time
AFC Fylde

Lincolnshire Senior Cup 23-24 - Round 1

Att. 177
Grantham Town
0 - 2 Full time
Spalding United

Sunday 10 September 2023

The FA Trophy 23-24 - First Qualifying Round

Att. 324
City of Liverpool FC
  • Harry Cannon-Noren 12'
  • Josh Quarless 56'
  • Callum Schorah 71'
3 - 1 Full time
1874 Northwich
  • Maxwell Chimenes 62'

Saturday 9 September 2023

Northern Premier League - Premier

Att. 553
Atherton Collieries
0 - 4 Full time
Radcliffe
  • Rick Smith 40'
  • Josh Hancock 52' (Pen)
  • Jordan Hulme 60'
  • Jude Oyibo 74'
Att. 477
Bamber Bridge
0 - 2 Full time
Guiseley
  • Kallan Murphy 34'
  • Tom Pratt 36'
Att. 1711
FC United of Manchester
  • Jay Fitzmartin 6'
  • Jay Fitzmartin 45'
2 - 0 Full time
Bradford (Park Avenue)
Att. 676
Hyde United
0 - 3 Full time
Lancaster City
  • Andrew Teague 3'
  • Samuel Bailey 42' (Pen)
  • Charlie Bailey 77'
Att. 991
Ilkeston Town
  • Connor Dixon 62'
1 - 2 Full time
Worksop Town
  • Liam Hughes 7'
  • Paul Green 23'
Att. 3222
Macclesfield
  • Paul Dawson 4'
  • Alex Curran 27' (Pen)
  • Luke Duffy 47'
  • Alex Curran 55'
  • Neil Kengni 84'
5 - 0 Full time
Ashton United
Att. 387
Morpeth Town
  • Michael Turner 33'
  • Liam Noble 49'
2 - 0 Full time
Gainsborough Trinity
Att. 644
Stafford Rangers
0 - 2 Full time
Marine
  • Darius Osei 29'
  • Sol Solomon 78' (Pen)
Att. 462
Whitby Town
  • Coleby Shepherd 54'
1 - 3 Full time
Warrington Rylands
  • Mo Touray 2'
  • Mo Touray 75'
  • James Baillie 90'
Att. 713
Workington
  • Bradley Hubbold 37'
  • David Symington 45'
  • Kofi Moore 70'
  • David Symington 77'
  • Kofi Moore 90'
5 - 3 Full time
Basford United
  • Joshiah Dyer 59'
  • Charlie Wakefield 65'
  • Jack Thomas 80'

The FA Trophy 23-24 - First Qualifying Round

Att. 228
Anstey Nomads
  • Luis Rose 20'
  • Luis Rose 45'
2 - 0 Full time
Corby Town
Att. 71
Avro
  • Kyle Hawley 58'
  • Sam Rathbone 82'
2 - 1 Full time
Winterton Rangers
  • Paul Grimes 45'
Att. 167
Bedworth United
  • Ashley Sammons 50' (Pen)
1 - 5 Full time
Leek Town
  • Louis Keenan 21'
  • Aaron Opoku 27'
  • Julius Ndene 45'
  • Tom Reilly 45'
  • Aaron Opoku 88'
Att. 398
Belper Town
  • Revarnelle James 12'
  • Cameron Johnson 44'
2 - 0 Full time
Newcastle Town
Att. 309
Bootle
  • Bailey Thompson 36'
  • Owen Robinson 59' (Pen)
  • Sam Burns 63'
  • Ethen Vaughan 72'
  • Andy Scarisbrick 90' (Pen)
  • Andy Scarisbrick 90'
6 - 2 Full time
Consett
  • Daniel Capewell 56'
  • Daniel Capewell 85'
Att. 112
Brighouse Town
  • Mohammad Qasim 67'
1 - 1 Full time
Hebburn Town
  • Aidan Heywood 90'
Brighouse Town win 6 - 5 on penalties.
Att. 129
Chasetown
  • Jack Langston 22' (Pen)
  • Sam Wilding 46'
  • Luke Yates 49'
  • Jack Langston 53'
  • Jayden Campbell 90'
5 - 1 Full time
Shepshed Dynamo
  • Shaquille Master 14'
Att. 110
Coleshill Town
  • Theo Rowe 19'
1 - 5 Full time
Carlton Town
  • Alex Hardwick 39'
  • Alex Hardwick 43'
  • Khyle Sargent 45'
  • Lewis Durow 63'
  • Romello Nangle 79'
Att. 314
Dunston
  • Jordan Lamb 23'
  • Sado Djalo 40'
  • Sado Djalo 45'
3 - 0 Full time
Ashington
Att. 238
Gresley Rovers
0 - 6 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Tyrone Cadeau 3'
  • Aaron Bott 47'
  • Aaron Bott 54'
  • Aaron Bott 60'
  • Aaron Bott 66'
  • Lewis Porter 68'
Att. 227
Hanley Town
  • Kieran Brown 20'
  • Kieran Brown 22'
2 - 0 Full time
Cleethorpes Town
Att. 214
Harborough Town
  • Dodzi Agbenu 76'
  • Rhys Hoenes 82'
2 - 1 Full time
Lye Town
  • Matthew Funge 36'
Att. 654
Hednesford Town
0 - 3 Full time
Walsall Wood
  • Alexander Bradley 37' (Pen)
  • Joey Butlin 63'
  • Jai Verma 77'
Att. 177
Kings Langley
  • Jermaine Rene Howe 20'
1 - 2 Full time
Cambridge City
  • Joe Hood 30'
  • Stefan Broccoli 84'
Att. 247
Liversedge
0 - 3 Full time
Nantwich Town
  • AJ Leitch-Smith 11'
  • Callum Saunders 45'
  • Callum Saunders 54'
Att. 195
Loughborough Dynamo
  • Alex Marshall 22' (Pen)
1 - 1 Full time
AFC Rushden & Diamonds
  • Pharrell Anderson 34'
Loughborough Dynamo win 5 - 3 on penalties.
Att. 397
Mossley
0 - 2 Full time
Vauxhall Motors
  • Michael Burkey 56'
  • Conor Harwood 64'
Att. 192
Newton Aycliffe
  • Mckenzie Dicicco 55'
1 - 3 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Jack Watson 34'
  • Luke Rawson 61'
  • Luke Rawson 90'
Att. 472
North Ferriby
  • Oliver Donald 15'
  • Nick Hutton 53'
2 - 1 Full time
Ossett United
  • Paddy Miller 50'
Att. 514
Prescot Cables
  • Kyle Sambor 3'
  • John Murphy 16'
  • Jack Goodwin 45'
  • Matthew Hamilton 62'
4 - 0 Full time
Bridlington Town
Att. 185
Quorn
  • Paddy Webb 25'
  • Paddy Webb 51'
  • Charlie Marzano 58'
  • Louis Guest 83' (OG)
4 - 0 Full time
Coventry Sphinx
Att. 247
Rugby Town
  • Edwin Ahenkorah 67'
1 - 5 Full time
Grantham Town
  • Greg Smith 15'
  • Luke Hinsley 22'
  • Harry Olivant 61'
  • Greg Smith 76' (Pen)
  • Ethan Bojang 88'
Att. 663
Runcorn Linnets
0 - 0 Full time
Witton Albion
Witton Albion win 3 - 4 on penalties.
Att. 382
Sheffield
  • Alfie Smith 53'
1 - 1 Full time
Spalding United
  • Jordan Graham 30'
Sheffield win 4 - 3 on penalties.
Att. 145
Sporting Khalsa
  • Jonathan Letford 53'
1 - 0 Full time
Grimsby Borough
Att. 391
Stockton Town
  • Kevin Hayes 45' (Pen)
  • Michael Roberts 90'
  • Michael Sweet 90'
3 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Adam Haw 90' (Pen)
Att. 296
Sutton Coldfield Town
0 - 2 Full time
Boldmere St Michaels
  • William Shorrock 13' (Pen)
  • Joseph Hull 26'
Att. 595
Trafford
  • Tom Bentham 86'
1 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
  • Aaron Dwyer 11'
  • Will Hall 37' (OG)
Att. 136
Widnes
0 - 1 Full time
Clitheroe
  • Sefton Gonzales 88'

Wednesday 6 September 2023

The FA Cup 23-24 - First Qualifying Round Replay

Att. 1144
Darlaston Town 1874
  • Kieron Miller 47'
  • Louis Baker 120'
2 - 2 Full time
Sporting Khalsa
  • Toumani Sidibe 50'
  • Toumani Sidibe 100'
Sporting Khalsa win 0 - 2 on penalties.

Tuesday 5 September 2023

The FA Cup 23-24 - First Qualifying Round Replay

Att. 375
Emley AFC
  • William Bell 30' (OG)
  • Ruben Jerome 33'
  • James Walshaw 61'
  • Donae Lawrence 67'
4 - 1 Full time
Widnes
  • James Steele 45'
Att. 582
Marine
  • Manasse Mampala 2'
  • Louis White 68'
  • Sol Solomon 80'
3 - 0 Full time
Guiseley
Att. 4