Results

Saturday 26 September 2020

Premier Division

Att. 346
Buxton
2 - 2 Full time
Whitby Town
Att. 600
FC United of Manchester
0 - 0 Full time
Scarborough Athletic
Att. 231
Grantham Town
1 - 2 Full time
Atherton Collieries
Att. 587
Hyde United
0 - 0 Full time
South Shields
Att. 196
Lancaster City
1 - 2 Full time
Basford United
Att. 453
Matlock Town
2 - 0 Full time
Stafford Rangers
Att. 307
Mickleover FC
1 - 2 Full time
Morpeth Town
Att. 520
Nantwich Town
3 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 424
Radcliffe FC
1 - 4 Full time
Witton Albion
Att. 416
Warrington Town
3 - 0 Full time
Gainsborough Trinity

North/West Division

Att. 372
Clitheroe
1 - 0 Full time
Prescot Cables
Att. 198
Dunston
0 - 1 Full time
Colne
Att. 325
Kendal Town
0 - 0 Full time
Workington
Att. 297
Marske United
3 - 0 Full time
Brighouse Town
Att. 400
Mossley
4 - 1 Full time
Pickering Town

South/East Division

Att. 373
Belper Town
0 - 1 Full time
Chasetown
Att. 254
Glossop North End
2 - 1 Full time
Cleethorpes Town
Att. 188
Newcastle Town
1 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 136
Spalding United
2 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 127
Stocksbridge Park Steels
0 - 2 Full time
Loughborough Dynamo

The FA Trophy 20-21 - First Qualifying Round

Att. 212
Cambridge City
2 - 3 Full time
Kidsgrove Athletic
Att. 78
Market Drayton Town
0 - 1 Full time
Bury Town
Att. 346
Ossett United
0 - 2 Full time
Ramsbottom United
Att. 221
Tadcaster Albion
1 - 3 Full time
Marine

Wednesday 23 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Qualifying Round

Att. 300
Worcester City
  • Sean Brain 17'
  • Aaron Roberts 57'
2 - 3 Full time
Stafford Rangers
  • Joseph Kenton 32'
  • Joe Cuff 36'
  • Joe Cuff 75'

Tuesday 22 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - First Qualifying Round

Att. 201
AFC Mansfield
  • Ross Duggan 19'
  • Philip Buxton 47'
  • Ben Algar 88'
3 - 0 Full time
Gainsborough Trinity
19:45
Atherton Collieries
P - P
Bamber Bridge
Att. 369
Banbury United
  • Giorgio Rasulo 78'
1 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 317
Buxton
  • James Hurst 8'
  • James Walshaw 19'
  • James Walshaw 21'
  • James Walshaw 51'
  • Diego De Girolamo 62'
  • Diego De Girolamo 69'
  • Diego De Girolamo 80'
7 - 0 Full time
Belper Town
Att. 266
Chasetown
  • Joey Butlin 9'
  • Ryan Wynter 55'
2 - 1 Full time
Basford United
  • Kane Richards 27'
Att. 200
City of Liverpool FC
0 - 3 Full time
Morpeth Town
  • Jack Foalle 34'
  • Jack Foalle 76'
  • Liam Henderson 84'
Att. 369
Coalville Town
  • Louis Thwaites 9' (OG)
  • Kalern Thomas 67'
2 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 247
Coventry Sphinx
0 - 2 Full time
Ilkeston Town
  • Mason Lee 77'
  • Jack Thomas 86'
Att. 534
FC United of Manchester
  • Paul Ennis 4'
  • Regan Linney 10'
  • Daniel Cockerline 16'
  • Paul Ennis 31' (Pen)
  • Michael Donohue 35'
  • Aaron Morris 87'
6 - 2 Full time
Pontefract Collieries
  • Nathan Modest 46'
  • Daniel Keane 52'
Att. 202
Frickley Athletic
0 - 1 Full time
Marine
  • David Raven 72'
Att. 232
Grantham Town
  • Nathan Dyer 16'
  • Manasse Kianga 25'
2 - 2 Full time
Rushall Olympic
  • Rackeem Reid 8'
  • Sam Whittle 90'
Grantham Town win 3 - 1 on penalties.
Att. 273
Lancaster City
0 - 0 Full time
Runcorn Town
Lancaster City win 4 - 3 on penalties.
Att. 400
Leek Town
  • Lewis Short 20'
1 - 2 Full time
Mickleover FC
  • Stuart Beavon 27'
  • Declan Bacon 49'
Att. 300
Marske United
  • Kevin Burgess 86'
1 - 0 Full time
Trafford
Att. 371
Mossley
  • Ryan Shenton 21'
  • Keaton Mulvey 64'
2 - 1 Full time
Ramsbottom United
  • Mason Fawns 60'
Att. 311
Nuneaton Borough
  • Marcus Kelly 36'
  • Ravi Shamsi 72'
2 - 1 Full time
Loughborough Dynamo
  • Curtis Burrows 22'
Att. 295
Quorn
0 - 2 Full time
Matlock Town
  • Liam Hughes 63'
  • Liam Hughes 85'
Att. 309
Radcliffe FC
  • Andrew Owens 27'
  • Matthew Crothers 71'
  • Jean-Louis Akpa Akpro 79'
  • Andrew Owens 90'
  • Matthew Crothers 90'
5 - 3 Full time
Workington
  • Scott Allison 12'
  • Reuben Jerome 46'
  • Bradley Carroll 66'
19:45
Scarborough Athletic
0 - 2 Full time
Ashton United
  • Tom Bentham 9'
  • Ben Hardcastle 88'
Att. 332
Stalybridge Celtic
  • Michael Burke 22'
  • Harry Freedman 51'
  • Lewis Salmon 77'
3 - 0 Full time
Bishop Auckland
Att. 309
Stamford
  • Cosmos Matwasa 38'
  • James Blunden 44'
  • James Blunden 84'
  • James Hicks 87'
4 - 0 Full time
AFC Sudbury
Att. 207
Sunderland RCA
0 - 4 Full time
Prescot Cables
  • Michael Monaghan 54'
  • Matthew Corness 90'
  • Louis White 90'
  • Matty Hamilton 90'
Att. 191
Tadcaster Albion
  • Bailey Thompson 8'
  • Bailey Thompson 27'
  • Ofoegbu Ifeanyi 63'
  • Ofoegbu Ifeanyi 74'
  • Corey Roper 85'
  • Junayd Pandor 85'
  • Jack Crook 90'
7 - 2 Full time
Litherland REMYCA
  • James Murphy 22'
  • James Hammill 56'
Att. 137
Tividale
  • ELLIOTT HARTLEY 67'
  • CURTIS COCKING 80'
2 - 4 Full time
Nantwich Town
  • Callum Saunders 4' (Pen)
  • Joseph Malkin 20'
  • Joseph Malkin 49'
  • Callum Saunders 63'
Att. 426
Warrington Town
0 - 0 Full time
South Shields
South Shields win 5 - 6 on penalties.
Att. 145
West Allotment Celtic
0 - 5 Full time
Hyde United
  • Patrick Lane 15'
  • Liam Tongue 23'
  • Kingsley James 47'
  • Liam Tongue 65'
  • Dean Walker 73' (OG)
Att. 194
West Auckland
0 - 0 Full time
Runcorn Linnets
Runcorn Linnets win 2 - 3 on penalties.
Att. 240
Westfields
  • Joel Edwards 8'
1 - 3 Full time
Worksop Town
  • Vaughan Redford 32' (Pen)
  • Connor Smythe 38'
  • Luke Hinsley 45'
19:45
Whitby Town
  • James Martin 90'
1 - 1 Full time
Warrington Rylands
  • Andrew Scarisbrick 48'
Warrington Rylands win 3 - 4 on penalties.
Att. 253
Whitley Bay
  • James Dunn 3'
  • Lewis Orrell 53'
  • James Dunn 68' (Pen)
3 - 2 Full time
Witton Albion
  • William Jones 12'
  • Joshua Wardle 85'

Saturday 19 September 2020

Premier Division

Att. 405
Atherton Collieries
0 - 2 Full time
Scarborough Athletic
  • Nathan Cartman 1'
  • Nathan Cartman 54'
Att. 397
Bamber Bridge
  • Scott Burton 66'
1 - 0 Full time
Matlock Town
Att. 318
Basford United
0 - 2 Full time
Warrington Town
  • Jack Dunn 29'
  • Bohan Dixon 41' (Pen)
Att. 395
Buxton
  • James Walshaw 19'
  • Christopher Dawson 37'
  • Diego De Girolamo 53' (Pen)
  • Connor O'Grady 76'
4 - 2 Full time
Radcliffe FC
  • Matthew Crothers 31' (Pen)
  • Luca Navarro 57'
Att. 547
FC United of Manchester
  • Paul Ennis 63'
1 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Sean Cooke 68'
Att. 583
Gainsborough Trinity
  • Reece Fyfe 22'
  • Gregory Smith 66'
2 - 0 Full time
Hyde United
Att. 403
Morpeth Town
  • Andrew Johnson 39'
1 - 1 Full time
Grantham Town
  • Ashley Worsfold 53'
Att. 600
South Shields
  • Nathan Lowe 1'
  • Jon Shaw 68'
  • Jason Gilchrist 90'
3 - 0 Full time
Mickleover FC
Att. 595
Stafford Rangers
0 - 1 Full time
Ashton United
  • John Pritchard 13'
Att. 370
Stalybridge Celtic
  • Charley Doyle 40'
1 - 1 Full time
Lancaster City
  • Thomas Kilfin 83'
Att. 378
Witton Albion
0 - 2 Full time
Whitby Town
  • Daniel Rowe 57'
  • Jamie Cobain 87'

North/West Division

Att. 327
Brighouse Town
  • Edward Church 58'
1 - 2 Full time
Clitheroe
  • Billy Priestley 71'
  • Billy Priestley 89'
Att. 397
City of Liverpool FC
  • Nathan Burke 41' (Pen)
  • Jack Hazelhurst 83'
2 - 4 Full time
Marske United
  • Adam Boyes 8'
  • Matthew Tymon 18'
  • Matthew Tymon 27'
  • Matthew Tymon 86'
Att. 186
Dunston
  • James Joyce 62' (OG)
  • Terence Galbraith 82' (Pen)
2 - 1 Full time
Marine
  • Niall Cummins 40'
Att. 400
Mossley
  • Andrew Keogh 21'
  • Ryan Shenton 51'
2 - 0 Full time
Ossett United
Att. 159
Pickering Town
  • Adam Warrilow 5'
  • Wayne Brooksby 44'
2 - 2 Full time
Workington
  • Scott Allison 78'
  • Reuben Jerome 79'
Att. 253
Pontefract Collieries
  • Nathan Modest 86'
1 - 1 Full time
Runcorn Linnets
  • Craig Lindfield 6'
Att. 400
Prescot Cables
  • Michael Monaghan 6'
  • Aaron Fleming 90'
2 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 400
Trafford
0 - 0 Full time
Tadcaster Albion
Att. 122
Widnes
  • James Steele 47'
1 - 4 Full time
Ramsbottom United
  • Cameron Terry 16' (OG)
  • Mason Fawns 33'
  • Sefton Gonzales 50'
  • Aaron Burns 90' (Pen)

South/East Division

Att. 398
Belper Town
  • Calum Bennett 4' (OG)
  • Aaron Simms 18' (OG)
  • Steven McDonnell 62'
  • Craig Nelthorpe 86' (Pen)
4 - 0 Full time
Market Drayton Town
Att. 190
Carlton Town
  • Tyler Blake 53'
1 - 3 Full time
Lincoln United
  • Rob Smith 28'
  • Jack McMenemy 75'
  • Rob Smith 90'
Att. 310
Chasetown
  • Liam Kirton 21'
  • Joey Butlin 33'
2 - 3 Full time
Frickley Athletic
  • Kern Miller 39'
  • Nathan Jarman 53'
  • Jonathon Margetts 90' (Pen)
Att. 400
Cleethorpes Town
  • Harry Middleton 47'
  • Scott Vernon 90' (Pen)
2 - 3 Full time
Ilkeston Town
  • Nathan Watson 14'
  • Alex Troke 58'
  • Zak Goodson 73'
Att. 378
Leek Town
  • Timothy Grice 23'
  • Robert Stevenson 25'
  • Robert Stevenson 55'
  • William Saxon 70'
  • Robert Stevenson 75'
5 - 0 Full time
Wisbech Town
Att. 223
Newcastle Town
0 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 122
Spalding United
  • Joel Brownhill 8'
  • Spencer Weir-Daley 24'
  • Jamie Goddard 44'
3 - 0 Full time
Sutton Coldfield Town
Att. 294
Stamford
  • Tendai Chitiza 10'
  • Cosmos Matwasa 27'
  • Harry Limb 61'
  • Harry Vince 64' (Pen)
  • Tom Siddons 79'
5 - 0 Full time
Glossop North End
Att. 147
Stocksbridge Park Steels
0 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Kingsley Adu Gyamfi 81'
Att. 339
Worksop Town
  • Vaughan Redford 9'
  • Vaughan Redford 23'
  • Luke Hinsley 41'
  • Thomas Oliver 45' (OG)
  • Vaughan Redford 68' (Pen)
  • Vaughan Redford 70' (Pen)
6 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Alex Steadman 54'
  • Jack Smith 61'

Wednesday 16 September 2020

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

19:45
Padiham
vs
Clitheroe

Tuesday 15 September 2020

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

19:45
Matlock Town
P - P
Chesterfield

Saturday 12 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Preliminary Round

Att. 300
Ansley Nomads
  • Corey Arment 87'
1 - 2 Full time
Worksop Town
  • Luke Hinsley 4'
  • Vaughan Redford 40'
Att. 236
Ashton United
  • Bradley Lynch 29'
  • Joshua Wilson 72'
2 - 0 Full time
Squires Gate
Att. 238
Cleethorpes Town
0 - 1 Full time
AFC Mansfield
  • Taylor Karkach 4'
Att. 270
Colne
0 - 2 Full time
Prescot Cables
  • Benjamin Unsworth 18' (OG)
  • James Edgar 45'
Att. 300
Consett
  • Ross Wilkinson 51'
  • Ali Alshabeeb 55'
2 - 2 Full time
Ossett United
  • Arjun Purewal 15' (OG)
  • Jack Stockdill 39'
Consett win 5 - 4 on penalties.
Att. 300
Crook Town
0 - 2 Full time
Marske United
  • Craig Gott 58' (Pen)
  • Kevin Burgess 77'
Att. 222
Frickley Athletic
  • Tyler Blake 6'
  • Bradley Grayson 45'
  • Jack Wightwick 90'
3 - 1 Full time
Newcastle Benfield
  • Paul Brayson 44'
15:00
GNG Oadby Town
L - W
Carlton Town
Att. 350
Glossop North End
0 - 3 Full time
City of Liverpool FC
  • Elliott Nevitt 30'
  • Gerard Kinsella 61'
  • Jack Hazelhurst 76'
Att. 300
Guisborough Town
  • Joe Ferguson 27'
1 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Bailey Thompson 20'
  • Ofoegbu Ifeanyi 45'
Att. 170
Haverhill Rovers
  • Dan Toyer 12'
  • Ben Bradley 25'
  • Joseph Rider 70'
  • Ben Bradley 79'
4 - 3 Full time
Wisbech Town
  • Liam Adams 19'
  • Dylan Edge 68'
  • Avelino Vieira 84'
Att. 300
Hebburn Town
  • Cedwyn Scott 24'
  • Graeme Armstrong 89' (Pen)
2 - 2 Full time
Pontefract Collieries
  • Damian Reeves 14' (Pen)
  • Daniel Keane 64'
Pontefract Collieries win 3 - 5 on penalties.
Att. 151
Holbeach United
0 - 4 Full time
Sheffield FC
  • Marc Newsham 19'
  • Marc Newsham 27'
  • Marc Newsham 42'
  • Ryan Viggars 61'
Att. 363
Ilkeston Town
  • Alex Troke 10' (Pen)
  • Zak Goodson 27'
  • Zak Goodson 69'
3 - 0 Full time
Shepshed Dynamo
Att. 257
Kendal Town
0 - 5 Full time
Bishop Auckland
  • Craig Hutchinson 42' (Pen)
  • Craig Hutchinson 50'
  • LUKE HOGAN 60'
  • LUKE HOGAN 75'
  • Regan Nixon 89'
Att. 327
Kidsgrove Athletic
0 - 1 Full time
Chasetown
  • Jack Langston 64'
Att. 255
Knaresborough Town
1 - 3 Full time
Workington
  • Conor Tinnion 9'
  • Scott Allison 42'
  • Scott Allison 80'
Att. 400
Leek Town
  • Jack Wakefield 18'
  • Matthew Bell 65'
2 - 1 Full time
Sporting Khalsa
  • KIERON WHITTAKER 68'
Att. 238
Lutterworth Town
0 - 6 Full time
Loughborough Dynamo
  • Tristan Matthews 37'
  • Alex Steadman 45'
  • Evan Garnett 52'
  • Evan Garnett 59'
  • Karl Demidh 80'
  • Karl Demidh 89'
Att. 323
Marine
  • Ryan Wignall 87'
  • Joshua Hmami 90'
2 - 1 Full time
Barnoldswick Town
  • Zack Dale 37' (Pen)
Att. 122
Market Drayton Town
0 - 1 Full time
Tividale
  • Dan Smith 75'
Att. 399
Mossley
  • Ryan Shenton 11'
  • Benjamin Richardson 23'
  • Ryan Shenton 53'
3 - 0 Full time
St Helens Town
Att. 214
Newcastle Town
  • Ryan McLean 42'
1 - 2 Full time
Halesowen Town
  • Richard Gregory 81'
  • Jack Holmes 86'
Att. 317
OJM Black Country
0 - 1 Full time
Matlock Town
  • Ryan Qualter 12'
Att. 306
Ramsbottom United
  • Mason Fawns 55'
  • Jake Thompson 62'
  • Tom Kennedy 66' (Pen)
  • Daniel O'Brien 69'
4 - 1 Full time
Irlam
  • Connor Martin 9'
Att. 384
Runcorn Linnets
  • Joe Nolan 29'
  • Craig Lindfield 37'
2 - 0 Full time
Albion Sports
Att. 183
Runcorn Town
  • Aidan Roxburgh 78'
1 - 1 Full time
Brighouse Town
  • Edward Church 74'
Runcorn Town win 5 - 4 on penalties.
Att. 237
Stamford
  • Tendai Chitiza 77'
  • James Blunden 79'
  • Jon Challinor 81'
  • Jack McGovern 90'
4 - 0 Full time
Diss Town
Att. 361
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 31'
1 - 3 Full time
Stalybridge Celtic
  • Michael Burke 12'
  • Krisel Prifti 60'
  • Keano Deacon 90'
Att. 249
Sutton Coldfield Town
0 - 1 Full time
Belper Town
  • Corey Gregory 24'
Att. 275
Warrington Rylands
  • Stephen Milne 58'
1 - 0 Full time
Clitheroe
15:00
West Bridgford
P - P
Lincoln United
15:00
Whitley Bay
P - P
Dunston
Att. 153
Widnes
  • James Steele 17'
  • Jamie Rainford 78'
2 - 3 Full time
Longridge Town
  • Jack Anderton 41'
  • Paul Turner 67'
  • Joe Melling 90' (Pen)
Att. 300
Wythenshawe Amatuers
1 - 4 Full time
Trafford
  • Oliver Ford 16'
  • Matthew Morgan 45'
  • Astley Mulholland 69'
  • Michael Elstone 89'

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

15:00
Buxton
vs
Chester FC
15:00
Gainsborough Trinity
vs
Boston United
15:00
Hyde United
vs
Farsley Celtic
15:00
Nantwich Town
vs
Altrincham
15:00
Peterborough Sports
vs
Mickleover FC
15:00
Radcliffe FC
vs
Chorley
15:00
Stafford Rangers
vs
AFC Telford United
15:00
Warrington Town
vs
AFC Fylde

Tuesday 8 September 2020

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

19:45
Ashton United
P - P
Altrincham
19:30
Belper Town
vs
Chesterfield
19:30
Bilston Town
vs
Sutton Coldfield Town
19:45
Buxton
vs
Chorley
19:45
Clitheroe
vs
FC Halifax Town
19:45
FC United of Manchester
vs
Trafford
19:45
Glossop North End
vs
Chester FC
Att. 136
Hemsworth Miners Welfare
1 - 4 Full time
Worksop Town
19:45
Hyde United
vs
Curzon Ashton
19:45
Ilkeston Town
vs
Eastwood CFC
19:45
Market Drayton Town
vs
AFC Telford United
19:45
Mickleover FC
vs
Guiseley
19:45
Padiham
vs
Warrington Town
19:45
Prescot Cables
vs
Skelmersdale United
19:45
Stocksbridge Park Steels
vs
Sheffield United College
19:30
Witton Albion
vs
Lower Breck

Saturday 5 September 2020

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

15:00
Ashton United
vs
Irlam
13:00
Belper Town
vs
Trafford
15:00
Buxton
vs
Leek Town
13:00
Chasetown
vs
Hednesford Town
15:00
Cleethorpes Town
vs
Gainsborough Trinity
15:00
Clitheroe
vs
Curzon Ashton
13:00
Colne
vs
Stockport County
15:00
Frickley Athletic
vs
Mickleover FC
15:00
Ilkeston Town
vs
Notts County
15:00
Kidsgrove Athletic
vs
Runcorn Linnets
15:00
Marine
vs
Chester FC
15:00
Mossley
vs
Oldham Athletic XI
15:00
Nantwich Town
vs
Southport
15:00
Ossett United
vs
Radcliffe FC
15:00
Pontefract Collieries
vs
Campion AFC
15:00
Prescot Cables
vs
Newcastle Town
15:00
South Shields
vs
Blyth Spartans
13:00
Stamford
vs
Peterborough Sports
15:00
Stocksbridge Park Steels
vs
Ramsbottom United
15:00
Sutton Coldfield Town
vs
Alvechurch
15:00
Tamworth
vs
Matlock Town
12:00
Warrington Town
vs
Salford City U23s
15:00
Whitby Town
vs
Marske United
15:00
Witton Albion
vs
Bala Town (Wales)
15:00
Worksop Town
P - P
Penistone Church

Friday 4 September 2020

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

TBC
Hyde United
vs
Huddersfield Town U23
19:15
Widnes
vs
Flint Town United (Wales)

Wednesday 2 September 2020

The Emirates FA Cup 20-21 - Extra Preliminary Round

Att. 176
Carlton Town
  • Oliver Clark 75'
1 - 1 Full time
Loughborough University
  • Kamen Cashmore 7'
Carlton Town win 4 - 2 on penalties.

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

19:30
Kidsgrove Athletic
vs
Crewe Alexandra
19:45
Marine
vs
FC United of Manchester
TBC
Sunderland U23
vs
Whitby Town

Tuesday 1 September 2020

Friendlies 2020 - Preseason Friendly

19:45
Buxton
vs
Hallam
19:45
Chadderton
vs
Mossley
19:45
Chasetown
vs
Alvechurch
19:45
City of Liverpool FC
vs
Everton
19:45
Corby Town
vs
Stamford
19:30
Gainsborough Trinity
vs
Hull City
19:45
Glossop North End
vs
Hyde United
19:45
Ilkeston Town
vs
Grantham Town
19:45
Leek Town
vs
Nantwich Town
19:45
Matlock Town
vs
Sheffield FC
15:00
Nantwich Town
vs
Southport
19:45
Radcliffe FC
vs
Bury AFC
19:45
Ramsbottom United
vs
Bamber Bridge
19:30
Stocksbridge Park Steels
vs
Swallownest
15:00
Tamworth
vs
Matlock Town
19:45
Trafford
vs
Ashton United
15:00
Warrington Town
vs
Southport
19:30
Worksop Town
vs
Guiseley

The Emirates FA Cup 20-21 - Extra Preliminary Round

Att. 231
Daisy Hill
0 - 2 Full time
Colne
  • Alexander Samizadeh 12'
  • Sam O'Halleron 44'
Att. 255
Marske United
  • Glen Butterworth 17'
  • Matthew Tymon 25'
  • Matthew Tymon 31'
3 - 0 Full time
North Shields
Att. 161
Penrith
  • Max Brown 6'
  • Luke Brown 31'
  • Ric Faustino 31'
3 - 2 Full time
Pickering Town
  • Adam Warrilow 36'
  • Wayne Brooksby 58'
Att. 152
Spalding United
  • Scott Floyd 7'
1 - 3 Full time
Barton Town
  • Josh Batty 81'
  • BENJAMIN HINCHCLIFFE 84'
  • Grant Tait 86'

Latest news

NHS COVID-19 app at all games
General NHS COVID-19 app at all games

All NPL clubs are now required by law to use the new NHS Covid-19 app.

FA Trophy and League Radio Commentaries/Live Streams
Podcasts FA Trophy and League Radio Commentaries/Live Streams

The Links to keep upto date with the matches this weekend

Saturday's transfer list - September 26th
Transfers Saturday's transfer list - September 26th

Player movements registered with the Northern Premier League from Sunday 20th September to Saturday 26th September.

The Pitching In Northern Premier League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe