lauantai 30 maaliskuu 2019
Premier Division
Att. 348
Farsley Celtic
-
David Syers 1'
-
James Spencer 27'
2 - 1
Full time
Att. 391
Hednesford Town
-
Kieran Wells 6'
-
Bradley Wells 58'
2 - 0
Full time
Att. 418
Hyde United
-
Matthew Hill 12'
(OG)
-
Grant Roberts 22'
-
Thomas Pratt 44'
-
Nicholas Platt 72'
-
Adam O'Reilly 90'
5 - 3
Full time
Stafford Rangers
-
Ben Mills 64'
-
Jake Charles 75'
(Pen)
-
Simranjit Thandi 77'
Att. 641
1 - 3
Full time
South Shields
-
Nathan Lowe 29'
-
Lee Mason 60'
-
Nathan Lowe 77'
Att. 445
Warrington Town
-
Jack Mackreth 72'
-
Jack Mackreth 90'
(Pen)
2 - 1
Full time
Att. 476
Workington
-
Jason Walker 9'
-
Scott Allison 80'
(Pen)
2 - 4
Full time
Nantwich Town
-
Daniel Glover 8'
-
Sean Cooke 18'
(Pen)
-
Sean Cooke 67'
(Pen)
-
Callum Saunders 90'
East Division
Att. 203
1 - 2
Full time
Pickering Town
-
Daniel Earl 24'
-
Joseph Danby 53'
Att. 217
Brighouse Town
-
Kurt Harris 4'
-
Zephaniah Thomas 72'
(Pen)
2 - 2
Full time
Cleethorpes Town
-
Scott Vernon 49'
(Pen)
-
Scott Vernon 76'
(Pen)
Att. 336
1 - 2
Full time
Frickley Athletic
-
Jacob Hazel 28'
-
Jacob Hazel 86'
Att. 144
1 - 2
Full time
Ossett United
-
Marko Basic 47'
-
Thomas Corner 78'
Att. 255
0 - 3
Full time
Marske United
-
Adam Wheatley 4'
-
Curtis Round 24'
-
Curtis Round 45'
Att. 105
Stocksbridge Park Steels
-
Alex Wiles 12'
-
Rory Coleman 45'
-
Rory Coleman 66'
(Pen)
3 - 2
Full time
Loughborough Dynamo
-
Carl Sibson 11'
-
Ryan Robbins 26'
Att. 362
Tadcaster Albion
-
Joe Lumsden 21'
-
William Annan 55'
2 - 3
Full time
Pontefract Collieries
-
Nicholas Guest 36'
-
Vaughan Redford 75'
(Pen)
-
Gavin Rothery 77'
West Division
Att. 185
Colne
-
Matthew Morgan 47'
-
Bradley Lynch 50'
-
Reece Webb-Foster 75'
3 - 1
Full time
Att. 208
1 - 2
Full time
Trafford
-
Samuel Egerton 7'
-
Ross Davidson 57'
Att. 119
Kendal Town
-
Aiden Pearson 86'
-
Aaron Helliwell 90'
2 - 3
Full time
Leek Town
-
Rio Adebisi 57'
-
Daniel Trickett-Smith 72'
-
Daniel Trickett-Smith 73'
Att. 146
Kidsgrove Athletic
-
Anthony Malbon 45'
-
Anthony Malbon 54'
-
Anthony Malbon 56'
-
Kyle Diskin 68'
4 - 0
Full time
Att. 76
Market Drayton Town
-
James Jennings 45'
-
James Jennings 52'
-
Charles Knowles 90'
3 - 0
Full time
Att. 484
Prescot Cables
-
James Edgar 53'
-
Lloyd Dean 86'
2 - 1
Full time
Att. 428
1 - 2
Full time
Ramsbottom United
-
Nic Evangelinos 35'
-
Jamie Rainford 66'
keskiviikko 27 maaliskuu 2019
West Division
Att. 145
Kidsgrove Athletic
-
Christopher Baker 68'
-
William Saxon 69'
-
Rhys Thompson 70'
-
Rumenio Martins Valido Barai 79'
4 - 0
Full time
tiistai 26 maaliskuu 2019
East Division
Att. 279
Sheffield FC
-
Edward Cribley 1'
-
Richard Patterson 67'
-
Jamie Yates 84'
-
Mitchell Dunne 87'
4 - 2
Full time
Carlton Town
-
Kyle Stovell 53'
-
Aidan Austin 90'
West Division
Att. 126
0 - 2
Full time
Atherton Collieries
-
James Kirby 45'
-
Benjamin Hardcastle 84'
Att. 200
1 - 2
Full time
Newcastle Town
-
Christopher Smith 6'
-
Jordan Cole 73'
Att. 306
Runcorn Linnets
-
Freddie Potter 63'
-
Mitchell Bryant 65'
-
Freddie Potter 87'
3 - 0
Full time
lauantai 23 maaliskuu 2019
Premier Division
Att. 418
0 - 3
Full time
Farsley Celtic
-
Nathan Cartman 17'
-
James Spencer 55'
-
Nathan Cartman 78'
Att. 259
Lancaster City
-
David Norris 53'
-
Paul Dawson 90'
2 - 2
Full time
Hednesford Town
-
Kieran Wells 28'
-
Daniel Sweeney 35'
Att. 1857
South Shields
-
Lee Mason 24'
-
Craig Baxter 48'
-
Nathan Lowe 55'
-
Dillon Morse 89'
4 - 0
Full time
Att. 316
Witton Albion
-
Robert Hopley 9'
-
William Jones 18'
2 - 2
Full time
Basford United
-
James Reid 34'
(Pen)
-
Nathan Watson 90'
East Division
Att. 431
Brighouse Town
-
Aaron Martin 67'
-
James Hurtley 89'
2 - 3
Full time
Morpeth Town
-
Iulian Petrache 21'
-
Sean Taylor 48'
-
Ben Sayer 79'
Att. 328
Cleethorpes Town
-
Jonathan Oglesby 50'
-
Daniel North 52'
-
Tim Lowe 81'
-
Joshua Batty 87'
4 - 2
Full time
Carlton Town
-
Tyler Blake 10'
-
Tyler Blake 44'
Att. 512
Ossett United
-
Tom Greaves 54'
-
Christopher Chantler 56'
-
Shiraz Khan 59'
-
Tom Greaves 79'
4 - 0
Full time
Att. 164
Pickering Town
-
Joshua Greening 55'
-
Ryan Blott 67'
(Pen)
-
Joseph Danby 90'
3 - 3
Full time
Stamford
-
Gregory Smith 27'
-
Ryan Seal 31'
-
Joseph Boachie 75'
Att. 369
Pontefract Collieries
-
Spencer Clarke 15'
-
Nicholas Guest 90'
2 - 2
Full time
Frickley Athletic
-
Luke Hinsley 46'
-
Sam Liversidge 65'
Att. 514
Sheffield FC
-
Mitchell Dunne 37'
-
Richard Patterson 76'
2 - 1
Full time
West Division
Att. 267
Clitheroe
-
Max Hazeldine 39'
-
Max Hazeldine 70'
2 - 0
Full time
Att. 125
0 - 2
Full time
Trafford
-
Liam Ellis 4'
-
Liam Ellis 37'
(Pen)
Att. 255
0 - 2
Full time
Colwyn Bay
-
Ashley Woods 45'
-
Ashley Woods 58'
Att. 381
Leek Town
-
Timothy Grice 4'
-
Charlie Walford 48'
-
Timothy Grice 67'
-
Timothy Grice 80'
4 - 0
Full time
Att. 225
Newcastle Town
-
Jordan Cole 46'
-
Christopher Smith 74'
2 - 1
Full time
Att. 300
Ramsbottom United
-
Jamie Rainford 12'
-
Spencer Harris 81'
2 - 0
Full time
Att. 125
1 - 2
Full time
Droylsden
-
Liam Caddick 29'
-
Domaine Rouse 80'
keskiviikko 20 maaliskuu 2019
- Semi Final
Att. 122
Carlton Town
-
Ben Hutchinson 26'
(Pen)
-
Riece Bertram 75'
2 - 1
Full time
tiistai 19 maaliskuu 2019
Premier Division
East Division
Att. 385
Cleethorpes Town
-
Lewis Collins 17'
-
Scott Vernon 34'
(Pen)
-
Scott Vernon 87'
3 - 1
Full time
Att. 113
Stocksbridge Park Steels
-
Danny Frost 18'
-
Jacob Sturgess 28'
(OG)
-
Liam McFadyen 80'
3 - 2
Full time
Gresley FC
-
Bradley Lawley 61'
-
Bradley Lawley 90'
West Division
Att. 191
Droylsden
-
Oliver Ford 30'
-
Sefton Gonzales 76'
2 - 3
Full time
Ramsbottom United
-
Jamie Rainford 3'
-
Jamie Rainford 58'
-
Nic Evangelinos 90'
- Semi Final
Att. 345
1 - 4
Full time
Basford United
-
James Reid 52'
-
Zak Goodson 68'
-
Liam Hearn 75'
-
Zak Goodson 86'
- Semi-Final
Att. 441
Prescot Cables
-
Christopher Almond 28'
-
Christopher Almond 66'
2 - 2
Full time
Widnes
-
Ben Hodkinson 55'
-
Aaron Turner 58'
(OG)
Prescot Cables win 3 - 1 on penalties.
lauantai 16 maaliskuu 2019
Premier Division
Att. 807
Hednesford Town
-
Kieran Wells 37'
-
Daniel Sweeney 50'
(Pen)
-
Daniel Sweeney 57'
-
Ben OHanlon 86'
4 - 4
Full time
Nantwich Town
-
Jamie Morgan 52'
-
Daniel Glover 65'
-
Joseph Malkin 75'
-
Jamie Morgan 83'
Att. 398
1 - 2
Full time
Lancaster City
-
Charlie Bailey 62'
-
Lewis Fensome 72'
Att. 801
1 - 2
Full time
Stalybridge Celtic
-
Scott Bakkor 87'
-
Joshua Solomon-Davies 89'
East Division
Att. 103
Carlton Town
-
Tyler Blake 3'
-
Ben Hutchinson 67'
2 - 6
Full time
Pontefract Collieries
-
Jack Greenhough 14'
-
Gavin Rothery 16'
-
Jack Greenhough 24'
-
Christopher Jackson 33'
-
Vaughan Redford 61'
(Pen)
-
Nicholas Guest 90'
Att. 260
1 - 3
Full time
Ossett United
-
Adam Priestley 6'
-
Sam Liversidge 45'
(OG)
-
Aidan Chippendale 88'
Att. 145
0 - 4
Full time
Brighouse Town
-
Zephaniah Thomas 38'
-
Aaron Martin 77'
-
Iwan Heeley 82'
-
Thomas Robinson 84'
Att. 170
Loughborough Dynamo
-
Karl Demidh 45'
-
Ryan Robbins 72'
2 - 0
Full time
Att. 214
Stamford
-
Joe Burgess 57'
-
Joe Burgess 60'
2 - 2
Full time
Sheffield FC
-
Andrew Gascoigne 47'
(Pen)
-
Luke Rawson 67'
Att. 214
Tadcaster Albion
-
Aiden Savory 59'
-
Aiden Savory 63'
-
Joe Lumsden 89'
3 - 0
Full time
Att. 189
1 - 2
Full time
Gresley FC
-
Mark Smith 5'
-
Devante Reittie 29'
West Division
Att. 163
Chasetown
-
Thomas Hill 22'
-
James Askey 88'
2 - 2
Full time
Ramsbottom United
-
Jamie Rainford 40'
-
Nic Evangelinos 60'
(Pen)
Att. 117
Widnes
-
Marvin Molyneux 12'
(OG)
-
Jay Roberts 35'
-
Niall Watson 70'
-
Louis Keegan 75'
(OG)
4 - 1
Full time
keskiviikko 13 maaliskuu 2019
- Semi Final
tiistai 12 maaliskuu 2019
Premier Division
Att. 909
South Shields
-
Lee Mason 7'
-
Robert Briggs 33'
2 - 1
Full time
- SEMI FINAL
Att. 123
Farsley Celtic
-
Luke Parkin 29'
-
James Spencer 56'
-
Ben Atkinson 90'
(Pen)
3 - 1
Full time
- Semi-Final
Att. 304
Middlesbrough U23/Reserves
1 - 3
Full time
Marske United
-
James Fairley 52'
-
Craig Gott 73'
(Pen)
-
Glen Butterworth 77'
- Semi Final
Att. 375
Nantwich Town
-
Jamie Morgan 45'
-
Joel Stair 48'
-
Callum Saunders 82'
3 - 0
Full time
maanantai 11 maaliskuu 2019
West Division
Att. 329
Atherton Collieries
-
Connor Hughes 35'
-
Thomas Bentham 41'
2 - 1
Full time
Leek Town
-
Daniel Trickett-Smith 89'
Att. 157
Widnes
-
Finlay Sinclair-Smith 17'
1 - 1
Full time
lauantai 9 maaliskuu 2019
Premier Division
Att. 314
1 - 3
Full time
Whitby Town
-
Bradley Fewster 39'
-
Adam Gell 76'
-
Bradley Fewster 83'
Att. 239
Basford United
-
Jack Thomas 17'
-
Bradley Roscoe 90'
(OG)
2 - 0
Full time
Att. 393
1 - 2
Full time
Farsley Celtic
-
Nathan Cartman 31'
-
Adam Clayton 83'
Att. 495
1 - 2
Full time
Scarborough Athletic
-
James Walshaw 5'
-
Michael Coulson 78'
Att. 294
1 - 3
Full time
South Shields
-
Craig Baxter 7'
-
Ben Harmison 27'
-
Ben Harmison 58'
Att. 553
Warrington Town
-
Bohan Dixon 21'
-
Marcus Cusani 87'
2 - 3
Full time
Stafford Rangers
-
Luke Jones 45'
-
Theodore Bailey-Jones 60'
-
Luke Jones 64'
East Division
Att. 196
Belper Town
-
Danny South 45'
-
Derry Robson 57'
-
George Milner 82'
-
Danny South 86'
4 - 1
Full time
Att. 201
Brighouse Town
-
Aaron Martin 57'
-
Aaron Martin 85'
(Pen)
-
Zephaniah Thomas 90'
3 - 3
Full time
Stamford
-
Oliver Brown-Hill 40'
-
Oliver Brown-Hill 50'
(Pen)
-
Teddy Bloor 69'
Att. 183
1 - 2
Full time
Pickering Town
-
Ryan Blott 12'
(Pen)
-
Daniel Earl 33'
Att. 185
0 - 4
Full time
Morpeth Town
-
Joseph Walton 24'
-
Sean Taylor 25'
-
Christopher Reid 41'
-
Stephen Foster 50'
Att. 197
Marske United
-
Andrew May 8'
-
Glen Butterworth 24'
-
Jamie Owens 29'
3 - 1
Full time
Att. 159
Pontefract Collieries
-
Christopher Jackson 67'
-
Nicholas Guest 81'
-
Spencer Clarke 88'
3 - 0
Full time
Att. 226
Tadcaster Albion
-
Joe Lumsden 10'
-
Patrick Miller 49'
2 - 0
Full time
West Division
Att. 291
1 - 2
Full time
Ramsbottom United
-
Jamie Rainford 36'
-
Jamie Rainford 57'
Att. 121
0 - 4
Full time
Radcliffe FC
-
Ben Wharton 4'
(Pen)
-
Scott Metcalfe 13'
-
Ben Wharton 69'
-
Ben Wharton 73'
Att. 172
Kidsgrove Athletic
-
Anthony Malbon 37'
-
Anthony Malbon 42'
-
Anthony Malbon 58'
3 - 3
Full time
Droylsden
-
Sefton Gonzales 64'
-
Sefton Gonzales 71'
-
Dominic Smith 90'
Att. 379
Runcorn Linnets
-
Peter Wylie 8'
-
Thomas Bailey 39'
-
Paul Shanley 84'
-
Louis Corrigan 90'
(Pen)
4 - 1
Full time
tiistai 5 maaliskuu 2019
Premier Division
Att. 327
Buxton
-
Nico DeGirolamo 27'
-
Liam Hardy 43'
2 - 1
Full time
Att. 173
Farsley Celtic
-
Paul Walker 7'
-
James Spencer 40'
2 - 0
Full time
West Division
Att. 410
1 - 2
Full time
Kidsgrove Athletic
-
Christopher Budrys 55'
-
Rhys Thompson 77'
- Semi-Final
Scarborough Athletic win 3 - 0 on penalties.
- Semi-final
Att. 1456
Morpeth Town
-
Liam Henderson 47'
-
Joseph Walton 60'
(Pen)
2 - 0
Full time
- Semi Final
Att. 152
Frickley Athletic
-
Gregory Young 15'
-
Lewis Szanto 85'
2 - 0
Full time
Att. 337
Runcorn Linnets
-
Frank Jones 22'
-
Aaron Morris 70'
2 - 1
Full time
lauantai 2 maaliskuu 2019
Premier Division
Att. 527
Gainsborough Trinity
-
Nathan Stainfield 37'
-
Simon Russell 69'
2 - 1
Full time
Att. 365
Hednesford Town
-
Jack Hallahan 19'
-
Courey Grantham 33'
2 - 1
Full time
Att. 259
Lancaster City
-
Charlie Bailey 48'
-
Mathew Blinkhorn 65'
2 - 0
Full time
Att. 328
1 - 4
Full time
Warrington Town
-
Tony Gray 4'
-
Dylan Vassallo 43'
-
Jack Mackreth 56'
(Pen)
-
Robert Evans 69'
Att. 426
Nantwich Town
-
Tobias Mullarkey 55'
(Pen)
-
Joseph Malkin 56'
-
Ricardo Fuller 70'
-
Joseph Malkin 88'
4 - 2
Full time
Stalybridge Celtic
-
Neil Kengni 43'
-
Daniel Cockerline 84'
Att. 293
Whitby Town
-
Matthew Tymon 30'
-
Bradley Fewster 46'
-
Matthew Tymon 61'
-
Bradley Fewster 64'
4 - 1
Full time
Att. 348
Witton Albion
-
James Foley 82'
(Pen)
-
Daniel McKenna 85'
2 - 1
Full time
Att. 424
1 - 2
Full time
Hyde United
-
Patrick Lane 40'
-
Nicholas Platt 45'
(Pen)
East Division
Att. 77
Carlton Town
-
Oliver Clark 9'
-
Tyler Blake 37'
-
Tyler Blake 45'
3 - 1
Full time
Att. 143
Loughborough Dynamo
-
Luke Thorogood 14'
-
Josh Riley 19'
-
Karl Demidh 26'
-
Reuben Asamoah 55'
-
Ryan Robbins 90'
(Pen)
5 - 2
Full time
Brighouse Town
-
Aaron Martin 44'
-
Mohammed Ibrahim 46'
Att. 255
Marske United
-
Glen Butterworth 33'
-
James Fairley 68'
2 - 2
Full time
Belper Town
-
Danny South 17'
-
Alfred Thompson 89'
Att. 650
Morpeth Town
-
Joseph Walton 62'
(Pen)
-
Michael Duggan 74'
(OG)
-
Sean Taylor 85'
3 - 0
Full time
Att. 159
0 - 2
Full time
Cleethorpes Town
-
Scott Vernon 72'
(Pen)
-
Mark Gray 85'
Att. 330
0 - 2
Full time
Ossett United
-
Karl Jones 9'
-
Tom Greaves 90'
Att. 139
0 - 3
Full time
Tadcaster Albion
-
Aiden Savory 42'
-
Corey Roper 79'
-
Aiden Savory 90'
Att. 209
Wisbech Town
-
Jonathan Fairweather 8'
-
Toby Hilliard 78'
-
Danny Setchell 79'
3 - 1
Full time
West Division
Att. 402
1 - 2
Full time
Colne
-
Joshua Hine 76'
-
Alex Curran 87'
Att. 232
0 - 3
Full time
Chasetown
-
Jack Langston 63'
-
Callum Cockerill-Mollett 83'
-
Daniel Cocks 89'
Att. 70
Kendal Town
-
Daniel Keenan 29'
-
Aaron Helliwell 58'
-
Ryan Moore 75'
3 - 2
Full time
Market Drayton Town
-
Jordan Davies 40'
-
James Jennings 45'
Att. 200
Kidsgrove Athletic
-
Anthony Malbon 14'
-
Anthony Malbon 31'
-
Christopher Budrys 46'
-
Anthony Malbon 81'
-
Kyle Diskin 87'
5 - 0
Full time
Att. 391
1 - 3
Full time
Trafford
-
Liam Ellis 27'
-
Liam Ellis 54'
-
Kamar Moncrieffe 70'
Att. 461
Mossley
-
Adam Jones 62'
-
Dylan Fitzgerald 90'
2 - 1
Full time
Att. 103
Newcastle Town
-
Jordan Cole 20'
-
Joshua Glover 30'
-
Jordan Cole 55'
3 - 4
Full time
Colwyn Bay
-
Thomas McCready 56'
(Pen)
-
Thomas McCready 58'
-
Daniel Andrews 74'
-
Thomas McCready 90'
Att. 286
Radcliffe FC
-
Kingsley Williams 20'
-
Ben Wharton 57'
(Pen)
2 - 1
Full time
Att. 159
0 - 3
Full time
Glossop North End
-
Jack Tuohy 6'
-
Peter Boyle 32'
-
Jack O'Leary 70'